На часі створення добровільних об’єднань територіальних громад

20.03.2015, 16:22

20 березня в стінах виконавчого комітету Комсомольської міської ради відбулася зустріч міського голови С.А.Супруна, секретаря Комсомольської міської ради С.О.Калашнік, першого заступника міського голови Д.Г.Бикова із Келебердянським сільським головою А.В.Віняр, Салівським сільським головою Л.О.Бовбас, секретарем Салівської сільської ради В.К.Сорокою.

 

На зустрічі також були присутні начальник юридичного відділу О.П.Таран, директор департаменту економічного розвитку та ресурсів О.В.Овчиннікова, начальник управління архітектури і містобудування Л.В.Кириченко, в.о. начальника відділу економічного аналізу та контролю О.М.Весєлова.

 

Представники територіальних громад Келебердянської та Салівської сільських рад звернулися до Комсомольського міського голови з проханням розглянути можливість об’єднання територіальних громад сільських рад та Комсомольської міської ради.

 

Сергій Андрійович зазначив, що хвиля обговорень стосовно впровадження Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» уже прокотилася Полтавщиною. 16 березня у Полтаві відбувся семінар керівників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, де директор Інституту розвитку територій, експерт робочої групи «Реанімаційний пакет реформ» із питань децентралізації Юрій Ганущак та народний депутат України, голова підкомітету з питань регіональної політики, місцевих бюджетів та комунальної власності Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Андрій Река виступили з доповідями, у яких розповіли про механізм добровільного об’єднання територіальних громад, наголосили на перевагах, які отримають громади після ухвалення відповідного рішення. Директор Інституту розвитку територій також запевнив, що добровільні об’єднання громад будуть всіляко підтримуватися державою, а з державного бюджету на формування інфраструктури буде виділено субвенцію.

 

Очільник Комсомольська підкреслив важливість впровадження Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» у контексті децентралізації влади. Висловив свою думку з приводу механізму формування спроможних громад, зазначив, що в даному питанні перш за все необхідно дотримуватися інтересів пересічних громадян, забезпечити їх гідним соціальним супроводом, розвивати інфраструктуру сіл.

 

У ході зустрічі Келебердянський сільський голова А.В.Віняр, Салівський сільський голова Л.О.Бовбас, секретар Салівської сільської ради В.К.Сорока зазначили, що подальший успішний соціально-економічний розвиток територіальних громад сільських рад неможливий без підтримки Комсомольська. Вони поділилися своїм баченням перспективи об’єднання територіальних громад, висловили бажання розпочати активну роботу в даному напрямку.