Стан атмосферного повітря міста Комсомольська за січень 2015 року

27.03.2015, 14:46

Для визначення стану атмосферного повітря міста Комсомольська у січні 2015р. Кременчуцька лабораторія відібрала та проаналізувала 486 проб. Визначались 8 інгредієнтів. Періодичність відбору проб склала 2-4 рази на добу, 6 днів на тиждень. Також відбирались проби на визначення вмісту 8-ми важких металів.

У січні перевищень максимально разової гранично допустимої концентрації по відібраним інгредієнтам не зафіксовано.

В порівнянні з попереднім місяцем, рівень забруднення атмосферного повітря міста знизився за рахунок зменшення середньомісячних концентрацій майже всіх домішок, крім фенолу, середньомісячна концентрація якого досягла рівня допустимої норми та склала 0,003 мг/м.куб., і діоксиду азоту, середньомісячна концентрація якого склала 0,045 мг/ м.куб. при нормі 0,04 мг/м.куб. Діоксид азоту (NO2)потрапляє в атмосферу в результаті процесів згоряння, зокрема під час роботи різних видів транспорту, вироблення енергії та опалення. Основним забруднювачем міста цією домішкою являється ВАТ «Полтавський ГЗК», що пов’язано з процесом виробництва окатишів. Забруднення атмосферного повітря діоксидом азоту не тільки завдає екологічну шкоду природному середовищу, але й містить в собі загрозу для здоров’я людини. Патологічні ефекти виявляються в тому, що NO2 робить людину більш сприйнятливим до патогенів, які викликають хвороби дихальних шляхів. У людей, які зазнали впливу високих концентрацій діоксиду азоту, частіше спостерігаються катари верхніх дихальних шляхів, бронхіти, круп і запалення легенів.

Для своєчасного реагування щодо перевищень гранично допустимих концентрацій по визначеним інгредієнтам, інформація про стан атмосферного повітря по м. Комсомольську щомісяця надається Департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації.

 

 

 

 

Директор ДЖКГ Василюк П.Б.