Громадські обговорення

30.03.2015, 10:33

28 березня в с. Салівка пройшло громадське обговорення щодо розгляду можливості добровільного приєднання територіальної громади Салівської сільської ради. До участі у заході салівчани запросили представників влади Комсомольської міської ради: міського голову С.А.Супруна, першого заступника міського голови Д.Г.Бикова, заступника міського голови Ю.М.Муху, сільського голову Пришибської сільради В.І.Городянко.

 

Салівський сільський голова Л.О.Бовбас виступала перед представниками громади з промовою, у якій зазначила тему зборів. Любов Олексіївна повідомила, що згідно з опитуванням, проведеним напередодні серед мешканців сіл Салівської сільради, 99,9% жителів виступили «за» приєднання територіальної громади до Комсомольська.

 

У ході громадського обговорення до слова запросили Комсомольського міського голову С.А.Супруна, який подякував сільській громаді за запрошення, окреслив свою точку зору з даного питання, відповів на всі запитання присутніх. Сергій Андрійович виклав своє бачення - відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» об’єднання – справа цілком добровільна, і його головною метою має бути перш за все покращення умов життя мешканців сіл, забезпечення їх якісними адміністративними послугами, соціальним захистом. Перспектива розвитку міста Комсомольська та навколишніх сіл тісно і нерозривно пов’язана з життям і роботою ВАТ «Полтавський ГЗК». Наміри територіальних громад об’єднатися повинні бути узгоджені з обласним керівництвом, бо вони повинні відповідати Перспективному плану розвитку області. При об’єднанні повинен враховуватися державницький підхід.

 

Заслухали сільського голову Пришибської сільради В.І.Городянко, яка розповіла про соціально-економічний розвиток Пришиба, звернулася до салівчан з пропозицією приєднатися до Пришибської територіальної громади.

 

Серед представників Салівської сільської ради, які також виступили на зборах, були: С.Л.Онищенко, В.Й.Дрозд, В.П.Олексенко, А.О.Рикус. Андрій Олексійович Рикус зазначив: «Географічно так склалося, що ми, представники сільської громади, тепер - промисловці. Більшість чоловічого населення забезпечені роботою на ВАТ «Полтавський ГЗК», а діти відвідують школи у м. Комсомольську. Тому вважаю, що правильним буде, якщо центром об’єднання територіальних громад буде саме м. Комсомольськ, де добре розвинута соціальна інфраструктура, структура надання адмінпослуг».

 

За результатами громадського обговорення провели голосування, у ході якого територіальна громада Салівської сільської ради одноголосно вирішила приєднатися до Комсомольська.