Співробітництво з Європейською ініціативою «Угода мерів – Схід»

31.03.2015, 11:03

У рамках проведення заходів з підвищення енергоефективності в Полтавській області, разом з Європейською ініціативою «Угода мерів – Схід», 27 березня у приміщенні облдержадміністрації, відбувся семінар для міст області на тему «Спроможність міст керувати місцевою енергетикою – основа енергетичної незалежності». Участь у роботі заходу взяв перший заступник міського голови Дмитро Геннадійович Биков. 

Семінар містив 4 основні розділи: презентацію Угоди мерів щодо можливостей, які відкриває участь в цій Європейській ініціативі; перелік кроків, котрі необхідно вжити місту задля запровадження енергоменеджменту, а також список завдань, що їх повинен виконувати енергоменеджер, разом з посадовими обов’язками та визначенням місця в структурі міськвиконкому; презентацію успішного міста-учасника Угоди мерів з демонстрацією практичних інвестиційних проектів; конкретні поради та рекомендації стосовно можливих дій, що їх могло би вжити місто для економії енергоресурсів у найближчий опалювальний період.

Довідково:

Облдержадміністрація долучилась до ініціативи Європейського Союзу «Угода мерів» як територіальний координатор, уклавши Угоду з Генеральним директоратом з енергетики Європейської комісії. Угода мерів – це провідна ініціатива, започаткована Європейським Союзом, котра охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях. Керуючись цим зобов’язанням підписанти Угоди прагнуть скоротити власні викиди СО² щонайменше на 20% до 2020 року, сприяючи, таким чином, розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищенню якості життя. Результатом такої системної роботи підписантів Угоди стає не тільки заощадження енергії, а й надання екологічно чистих і фінансово доступних енергетичних послуг, створення постійних робочих місць, підвищення фінансової та соціальної стабільності, здоровіше довкілля, краща якість життя, підвищення економічної конкурентоспроможності за рахунок розвитку бізнесу й інновацій, а також, поліпшення якості суспільних послуг та інфраструктури. На додаток до допомоги Угоді мерів з боку Європейської комісії, ініціатива також користується перевагами повної інституційної підтримки ЄС, зокрема, з боку Комітету регіонів; з боку Європейського парламенту, де відбувається щорічна церемонія підписання, а також, з боку Європейського інвестиційного банку, який допомагає місцевим органам влади розкривати їхні інвестиційні потенціали (надання грантових програм для підписантів Угоди).

 

За матеріалами http://www.adm-pl.gov.ua/