Засідання колегії департаменту праці та соціального захисту населення ПОДА

31.03.2015, 16:55

31 березня 2015 року в селекторному режимі відбулося засідання колегії Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації, участь у роботі якого взяли заступник міського голови Надія Дмитрівна Угнічева, начальник відділу фінансів та економіки, заступник директора ДЖКГ Альбіна Миколаївна Овчаренко, начальник УПСЗН Світлана Петрівна Чернявська, начальник відділу грошових виплат та компенсацій УПСЗН Ольга Василівна Бандурко, заступник директора ТЦСО «Калина» Валентина Олександрівна Скрипник.

 

На порядку денному засідання колегії стояло питання «Про забезпечення виконання в області постанови Кабінету Міністрів України №106 від 28.02.2015 «Про удосконалення норм надання житлових субсидій».

 

Директор Департаменту праці та соціального захисту населення Людмила Василівна Корнієнко акцентувала увагу присутніх на забезпеченні належних умов праці для виконання постанови Кабінету Міністрів України, на необхідності надання населенню області поруч із бланками заяв і декларацій також і інструкцій. Наголосила на важливості проведення на належному рівні інформаційно-роз’яснювальної роботи серед мешканців міст, сіл та селищ області, на роботі управлінь праці та соціального захисту населення, на широкому залученні ЗМІ до інформаційної роботи з даного питання.

 

Заступник директора Департаменту, начальник управління соціального захисту населення Світлана Василівна Матуйзо зупинилася на ключових моментах прийнятої постанови, а також на покроковому плані організації роботи щодо формування бази потенційних одержувачів субсидій, на категоріях населення, які необхідно промоніторити в першу чергу. Як зазначила Світлана Василівна, єдиним критерієм отримання субсидії стане дохід сім'ї, причому органи соціальної служби довірятимуть людям і сприйматимуть подані ними дані як достовірні. Субсидію надаватимуть не на півроку, а на рік, а при її оформленні враховуватимуть доходи, з яких уже сплачено податки. Знімаються обмеження в призначенні субсидій у зв'язку з майновим станом. Якщо раніше субсидія не призначалася сім'ям, які мали два автомобілі чи квартири, то сьогодні ці обмеження зняті. Заяви на субсидії зможуть подати безробітні. Якщо працездатний громадянин тимчасово не працює, він теж може претендувати на субсидії, проте за його дохід буде рахуватися прожитковий мінімум.