Робоча нарада з питань підготовки проведення спеціального об’єктового тренування

7.04.2015, 16:34

7 квітня 2015 року в малій залі виконавчого комітету Комсомольської міської ради відбулася робоча нарада з питань підготовки проведення спеціального об’єктового тренування на хлораторній КП «ВУВКГ» Комсомольської міської ради» із залученням населення за головування міського голови Сергія Андрійовича Супруна.

У першу чергу міський голова наголосив на розпорядчих документах, які необхідно використовувати в роботі: розпорядження Кабінету Міністрів України № 47-р від 26 січня 2015 року «Про встановлення режимів підвищеної готовності та надзвичайної ситуації»; голови Полтавської облдержадміністрації від 31 січня 2015 року № 19 «Про переведення Полтавської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту в режим підвищеної готовності».

Розпорядженням міського голови від 13 лютого 2015 року № 65-р «Про переведення Комсомольської міської ланки в режим підвищеної готовності» було надано окремі доручення щодо сталого функціонування міської комісії з питань ТЕБ та НС, начальнику станційно-лінійної дільниці №4 КЦТ № 334 Полтавської філії ПАТ «Укртелеком» щодо перебування системи оповіщення в актуальному стані. Окреме доручення стосувалося постійного інформування населення міста щодо основних правил та їхніх дій в разі виникнення надзвичайних ситуацій.

На виконання доручення Прем’єр-міністра України, голови Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Яценюка А.П., наданого під час селекторної наради 23 січня 2015 року, у місті створено єдину мобільну групу оперативного реагування на надзвичайні ситуації, яка вже продемонструвала свою здатність своєчасно відреагувати на отриманий сигнал 19 лютого 2015 року.

Представники територіальної громади мають достатній інформаційний ресурс завдяки інформації на сайті Комсомольської міської ради, у газеті «Громадська думка», від ТОВ «ТРК «ГОК» та міського радіомовлення.

За результатами обласної цільової комплексної перевірки дотримання вимог чинного законодавства у сфері цивільного захисту, що відбулася 19 лютого 2015 року, та контрольної перевірки щодо усунення виявлених недоліків від 25 березня поточного року, сплановано проведення додаткових навчань для спеціалізованих служб цивільного захисту, розширений варіант спеціальних об’єктових навчань (тренувань) із залученням населення міста. Такі тренування повинні надати реальну допомогу мешканцям приватної забудови міста шляхом їхньої поінформованості про дії при виникненні тієї чи іншої можливої надзвичайної ситуації.

Міський голова ознайомив присутніх із схемою навчань, ключовими моментами яких є відпрацювання плану реагування на можливу надзвичайну ситуацію, пов’язану з викидом хлору, обговорення нормативної бази для виконання заходів, що регламентують дії при ліквідації окресленої можливої надзвичайної ситуації, вирішення питання поінформованості населення (ЖЕК №4 та ОСН «Тріада- 21»), яке підпадає у зону можливої хімічної загрози.

Перший заступник міського голови Дмитро Геннадійович Биков наголосив на необхідності відпрацювання злагоджених дій в умовах надзвичайної ситуації, а тому проведення об’єктових навчань має на меті вироблення усвідомлених практичних навичок.

Начальник відділу цивільного захисту, мобілізаційної роботи та охорони праці Нелі Ростиславівна Карпець зосередила увагу присутніх на основних нормативно-правових організаційних документах, якими необхідно керуватися під час виникнення надзвичайної ситуації і діяти відповідно до чинного законодавства. Вкотре наголосила на завданнях Комсомольської міської ланки в режимі підвищеної готовності.

Головний спеціаліст відділу цивільного захисту, мобілізаційної роботи та охорони праці Віталій Володимирович Корнієнко ознайомив присутніх із алгоритмом дій у разі виникнення надзвичайної ситуації.

За результатами наради були надані доручення відповідальним службам.