Засідання дискусійного депутатського клубу «Діалог»

8.04.2015, 11:59

07 квітня 2015 року у малій залі виконкому Комсомольської міської ради Полтавської області відбулося засідання дискусійного депутатського клубу «Діалог». Участь у засіданні брали міський голова Сергій Супрун, секретар Комсомольської міської ради Світлана Калашнік, перший заступник міського голови Дмитро Биков, заступник міського голови Юрій Муха, депутати Комсомольської міської ради, директор міського центру зайнятості Юрій Чернушенко, працівники Комсомольського відділення Кременчуцької об’єднаної державної податкової інспекції, керівники структурних підрозділів виконкому міськради, представники малого бізнесу, ЗМІ.

 

Згідно з порядком денним на засіданні обговорили стан справ у малому підприємництві та шляхи сприяння малому та середньому бізнесу в Комсомольську.

 

Ініціатором обговорення став голова постійної комісії міської ради з питань регуляторної політики та підприємницької діяльності Володимир Говоренко, який у ході вступної промови зазначив, що суспільно-політична ситуація в країні, економічна нестабільність негативно впливають на стан малого та середнього бізнесу в місті. Просив присутніх взяти активну участь у обговоренні шляхів покращення ситуації, підтримати малий та середній бізнес у Комсомольську.

 

Голова Фонду підтримки підприємництва Валерій Горський озвучив своє бачення стану справ у малому бізнесі в місті, виклав для обговорення напрацьовані пропозиції. Одна з них – виділення площі на ринку для торгівлі трикотажною продукцією власного виробництва.

 

У ході своєї доповіді директор міського центру зайнятості Юрій Чернушенко навів статистичні дані, що підтверджують зменшення активності приватних підприємців. У 2014 році в порівнянні з попереднім періодом у Комсомольську кількість розірваних трудових угод із найманими працівниками зменшилась на 15%. На жаль, така ситуація спостерігається по всій країні.

 

Заступник міського голови Юрій Муха поінформував депутатів Комсомольської міської ради про загальну соціально-економічну ситуацію в місті, підтвердив, що для тих підприємців, які сьогодні втратили ринки збуту трикотажної продукції, дійсно настав кризовий момент. Запропонував дотримуватися лояльної політики сприяння бізнесу, яку вела міська влада протягом останніх десятиліть. З метою підтримки підприємництва в Комсомольську ведеться розумна податкова політика, яка сприяє бізнесу та водночас дозволяє наповнювати міський бюджет. Заступник міського голови запропонував розглянути можливості надання допомоги підприємцям у вирішенні юридичних, адміністративних та дозвільних питань.

 

Депутат міської ради Валерій Краснопір прокоментував останні важливі зрушення в системі законодавства України, які впливатимуть на розвиток бізнесу в країні. Зокрема, днями у Верховній Раді України розглянуто проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція), основні положення якого націлені на підтримку підприємництва.

 

Міський голова Сергій Супрун підбив підсумок обговорення, за результатами якого доручив департаменту економічного розвитку та ресурсів, юридичному відділу опрацювати всі можливі шляхи підтримки малого та середнього бізнесу в Комсомольську, надати свої пропозиції. Сергій Супрун зазначив: «Влада готова йти на зустріч малому бізнесу, але діяти потрібно згідно з нормами чинного законодавства».