Комсомольський міський голова взяв участь у засіданні Правління Асоціації міст України

20.04.2015, 11:06

16 квітня у Верховній Раді України відбулося засідання Правління Асоціації міст України, у якому взяв участь Комсомольський міський голова, член Правління Асоціації міст України, голова Полтавського регіонального відділення АМУ Сергій Супрун. 17 квітня очільник міста Комсомольська зібрав у своєму кабінеті представників міських ЗМІ, щоб розповісти про результати цієї зустрічі.

 

У засіданні, на якому головував Президент АМУ, Криворізький міський голова Ю.Вілкул, взяли участь голова Верховної Ради України В.Гройсман, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В.Негода, 37 міських голів - членів Правління Асоціації міст України.

 

На порядку денному були наступні питання:

  1. Про стан реалізації реформи місцевого самоврядування в Україні та подальші перспективи впровадження.
  2. Про прийом у члени АМУ.
  3. Про зміни у складі Правління АМУ.
  4. Про проведення Дня Діалогу з Урядом.
  5. Про проведення Загальних зборів (Конференції) уповноважених представників органів місцевого самоврядування – членів Асоціації міст України.
  6. Про створення секцій АМУ.

 

Міський голова Сергій Супрун зазначив, що на засіданні Правління Асоціації міст України виступив голова Верховної Ради України В.Гройсман, який говорив про хід реформи місцевого самоврядування в Україні та участь АМУ у її впровадженні.

 

В.Гройсман зазначив, що для влади «питання місцевого самоврядування та децентралізації сьогодні є надзвичайно важливим як з точки зору належної системи врядування, так і реалізації можливостей громад. Керівник Парламенту підкреслив, що внесення змін в Конституцію забезпечить незворотність реформ, у тому числі децентралізації влади, повідомив про перші кроки в напрямку реалізації реформи з децентралізації врядування, наголосивши на позитивній динаміці росту надходжень до місцевих бюджетів. Говорячи про подальші плани щодо підтримки реформи з децентралізації на законодавчому рівні, В.Гройсман повідомив, що ближчим часом планується «опрацювати закон про муніципальну поліцію», законопроекти про службу в органах місцевого самоврядування, про адміністративні послуги, а також внести зміни до земельного законодавства. В.Гройсман запевнив, що у Парламенті не ухвалюватимуться закони, які звужують права місцевого самоврядування.

 

Міський голова Сергій Супрун повідомив, що одними з основних питань, що обговорювалися у ході засідання Правління Асоціації міст України, стали – реалізація адміністративно-територіальної реформи в Україні, Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Сергій Супрун зазначив, що Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» націлено на створення самодостатніх територіальних громад. Територіальні громади – це основа стабільного соціально-економічного розвитку країни. Умови життя і праці для мешканців міст, сіл, селищ мають бути однаково комфортними. А реалізація Закону повинна ґрунтуватися на засадах державницького підходу до адміністративно-територіального поділу, добровільного об’єднання громад, повсюдності та безповоротності. Робота в рамках реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» ведеться й у Полтавському регіоні, і зокрема в Комсомольську. При Полтавській облдержадміністрації створено експертну раду обласного ресурсного центру «Активний розвиток територій», метою якого є сприяння розвитку місцевого самоврядування через підтримку громадських ініціатив, впровадження законів України щодо територіальної організації влади в Україні, створення умов для активного розвитку населених пунктів області, вироблення прозорих та ефективних механізмів перспективного планування на місцевому рівні, забезпечення широкої участі громадськості в управління територіями. До Комсомольського міського голови звернулися сільські голови Келебердянської та Салівської сільрад з проханням розглянути можливість об’єднання територіальних громад сільських рад та Комсомольської міської ради. У с. Салівці та с. Келеберді пройшли громадські обговорення щодо розгляду можливості добровільного приєднання територіальних громад Салівської та Келебердянської сільських рад, де за результатами голосування одноголосно вирішили приєднатися до територіальної громади Комсомольська з центром у м. Комсомольську. Наразі рішення, прийняті на громадських обговореннях територіальними громадами Келебердянської та Салівської сільрад, мають бути розглянуті та затверджені на засіданнях сесій сільських рад.

 

Питання реалізації реформи торкнувся й заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В.Негода. Він підкреслив, що АМУ завжди була надійним партнером Мінрегіону.

 

У ході засідання В.Гройсмана за значний вклад у розвиток місцевого самоврядування в Україні за рішенням Правління нагороджено Відзнакою Асоціації міст України. Підписано Меморандум про узгодження мети діяльності у впровадженні реформи місцевого самоврядування між Асоціацією міст України та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Вирішено прийняти у члени АМУ Могилів-Подільську міську раду Вінницької області. Також заслухано інформацію щодо змін у складі Правління: включено Херсонського міського голову В.Миколаєнка у зв’язку з обранням головою Херсонського РВ АМУ та припинено повноваження Славутицького міського голови В.Удовиченка – у зв’язку із звільненням з посади міського голови. Керівники міст, подякувавши В.Удовиченку за вагомий внесок у діяльність АМУ, вирішили нагородити його Відзнакою Асоціації міст України. Також міські голови ухвалили рішення про створення Секції сіл та селищ під керівництвом Дунаєвецького селищного голови А.Кухаренка та Секції з питань адміністративних послуг.

 

За підсумком засідання Правління АМУ схвалило звернення до Голови Верховної Ради України В.Гройсмана та народних депутатів щодо законодавчих ініціатив про перерозподіл на користь обласних бюджетів частини акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що зараховується до бюджетів об’єднаних територіальних громад, міських, селищних, сільських бюджетів  (читати звернення   zvernennya_akcizpravl_16.04.2015.pdf ).