Брифінг міського голови

7.05.2015, 15:56

07 травня міський голова Сергій Супрун провів для місцевих ЗМІ брифінг за результатами роботи регіональної групи з підготовки перспективного плану формування територій громад Полтавської області, яка працювала 06.05.2015 у Полтавській облдержадміністрації під головуванням голови ОДА Валерія Головка та за участі голови обласної ради Петра Ворони.

 

У нараді взяли участь представники громадськості, керівники профільних управлінь облдержадміністрації, депутати обласної ради. Комсомольський міський голова увійшов до складу регіональної групи як очільник міста обласного підпорядкування та голова Правління регіонального відділення АМУ в Полтавській області.

 

Відповідно до порядку денного присутні розглянули інформацію щодо формування територіальних громад згідно із ЗУ «Про добровільне об’єднання територіальних громад», проект перспективного плану формування територій громад Полтавської області, познайомилися із керівником «офісу реформи».

 

У ході засідання регіональної робочої групи виконуючий обов’язки директора Департаменту економічного розвитку Дмитро Орлов прокоментував присутнім основні положення Методики формування спроможних територіальних громад, затвердженої постановою КМУ від 08.04.2015 № 214. Міський голова Сергій Супрун зазначив, що згідно з Методикою при визначенні територіального центру добровільного об’єднання слід брати до уваги наявність розвинутої інфраструктури населеного пункту, враховувати його спроможність надавати якісні послуги мешканцям вчасно і в повній мірі.

 

Заступник начальника управління, начальник відділу Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації О.Панков представив пропозиції перспективного плану формування спроможних територіальних громад у вигляді картографічних матеріалів. Сергій Супрун озвучив, що межі запропонованих майбутніх територіальних громад було нанесено на карту з урахуванням можливості населених пунктів отримати в територіальному центрі швидку допомогу медиків, пожежників та інше. Згідно з розробленою картою місто Комсомольськ є територіальним центром, навколо якого зосереджено села Келеберда, Салівка, Карпівка, Пришиб, інші. Очільник міста зазначив, що села Григоро-Бригадирівка, Озера, які виявляли бажання об’єднатися з територіальною громадою Комсомольської міської ради, винесено в окреме територіальне об’єднання з центром в с. Озера. Робота в напрямку виконання ЗУ «Про добровільне об’єднання територіальних громад» триватиме. Головою ПОДА надано доручення відповідним структурам зібрати інформацію та дослідити ресурсний потенціал населених пунктів області, скласти перелік спроможних територіальних громад, які мають можливість надавати якісні послуги своїм мешканцям та допомагати іншим. Адміністративно-територіальну реформу буде направлено перш за все на формування спроможних територіальних громад. Реформа буде ґрунтуватися на принципах повсюдності, добровільності, безповоротності.

 

Валерій Головко наголосив на важливості визначення правильних критеріїв при проведенні процесів децентралізації та необхідності завершити  роботу над перспективним планом до 1 червня 2015 року.