Найголовніший меморіал – людська пам'ять, яку нащадки несуть у вічність у своїх серцях

8.05.2015, 12:03

08 травня в Україні оголошено Днем пам’яті та примирення. 09 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

 

Ціна перемоги – мільйони загиблих, навіки зламані людські долі, невимовний біль та горе учасників воєнних подій. Довгих 1418 днів і ночей війни щодоби гинуло 20 тис. людей. Майже вісім мільйонів кращих синів і дочок України полягли на полях бою, загинули від тяжких ран у повоєнні роки. Осколки тієї епохи все ще летять і ранять нас, а сама війна назавжди залишиться незаживаючою раною, жахливим шрамом нашої пам'яті.

 

Події тих днів не повинні згаснути в народній пам’яті. Про це нагадуватимуть меморіальні дошки, пам’ятники. Та найголовніший меморіал – людська пам'ять, яку нащадки несуть у вічність у своїх серцях. Ми завжди пам'ятатимемо ціну, яку заплатили наші батьки і діди за надану можливість наступним поколінням жити, народжувати і виховувати дітей.

 

Представники влади Комсомольська: міський голова Сергій Андрійович Супрун, секретар Комсомольської міської ради Світлана Олександрівна Калашнік, заступник міського голови Надія Дмитрівна Угнічева, начальник відділу культури і туризму Ірина Іванівна Зеленська, головний спеціаліст відділу культури і туризму Тетяна Михайлівна Луцій, голова ОСН«Комітет мікрорайонів приватної забудови» Тріада-21»Любов Миколаївна Козел, члени міських ветеранських організацій Микола Пантелеєвич Лись та Олександр Петрович Гутов відвідали місця захоронення загиблих воїнів, поклали вінки та квіти, вшанували світлу пам'ять тих, хто ціною власного життя здобув нам перемогу над страшним ворогом – нацизмом.

 

Відвідали пам’ятний знак, встановлений на березі Дніпра, звідки на початку жовтня 1943 року воїни 299 Харківської стрілецької дивізії розпочали переправу, прихилили квіти до барельєфної композиції «Ветеранам Другої світової війни». Побували біля пам’ятника загиблим воїнам-односельчанам у мікрорайоні Низи, пам’ятника льотчикам у мікрорайоні Піддубне. На міському кладовищі поклали вінки до пам’ятника героям-льотчикам, могили «Вічна слава загиблим у боях за нашу Батьківщину», де покояться воїни 299 Харківської стрілецької дивізії.