ПАМ'ЯТЬ ЖИВИХ – ЦЕ ПРОДОВЖЕННЯ ЖИТТЯ ТИХ, ХТО ПЕРЕСТУПИВ ПОРІГ ВІЧНОСТІ

12.05.2015, 09:55

09 травня у День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні делегація ветеранів Комсомольська на чолі із заступником міського голови Надією Дмитрівною Угнічевою здійснила поїздку на катері до обеліску Слави на острові Мужності, де відбулося традиційне покладання квітів та вінків. Участь у заході також взяли представники міської спілки ветеранів Афганістану, заступник начальника технічного відділу ВАТ «Полтавський ГЗК» Дмитро Вікторович Вінівітін, головний спеціаліст відділу культури і туризму Марина Михайлівна Сидорчук. Поїздка організована з ініціативи міської влади за фінансової допомоги ВАТ «Полтавський ГЗК».

 

Для комсомольчан події 1943 року, які відбувалися у ході форсування Дніпра, стали історичними. Саме тут, на лівому березі річки, де стоїть нині Комсомольськ, колись гриміли запеклі бої переправи, більше місяця тривала вогняна облога острова Крячек. У жорстоких боях за плацдарм на правому березі взяли участь 89, 92, 252, 375, 299, 84, 116, 233 стрілецькі дивізії зі складу 37 і 53 армій. У ході запеклих боїв 1943 року за цим місцем закріпилася назва «Долина смерті». 30 тисяч бійців Радянської Армії полягли смертю хоробрих у боях за Дніпро у нашій місцевості.

 

Вшановуючи пам'ять загиблих під час форсування Дніпра, представники міської спілки ветеранів Афганістану пустили вінок на воду. Сивочолі ветерани встановили барвистий вінок із квітів біля обеліску Слави на острові Мужності, зробили декілька фото на острові на згадку. У дорозі по хвилях Дніпра ветеранам піднімали настрій керівник народного оркестру народних інструментів «Барви» Палацу культури і творчості Григорій Дмитрович Чабанов та соліст Анатолій Олександрович Попов мелодіями військової тематики. За рахунок коштів ВАТ «Полтавський ГЗК» ветеранів пригостили солдатським обідом.

 

70 річницю Перемоги над нацизмом українці відсвяткували під гаслом «Пам’ятаємо. Перемагаємо». Пам'ять живих – це продовження життя тих, хто переступив поріг вічності. Вогонь пам'яті вищий за усі обеліски, бо то – вогонь Серця. Пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука неминучості нашої перемоги сьогодні. Нехай завжди буде мир у світі, нехай ніколи земля не здригається від вибухів бомб, не проливається людська кров. Нехай добро та злагода панують на планеті, творча праця на загальне благо об’єднує нас в ім’я майбутнього! Хай завжди зігріває наші серця і світить у віках священний вогонь Великої Перемоги!