70-річчю Великої Перемоги присвячується

12.05.2015, 10:30

Війна... Німецько-радянська війна. Страшна війна минулого століття, пекуча рана, яка болить досі чи не кожній родині в Україні. З кожним роком віддаляються від нас події однієї з найжорстокіших війн, та не перестають боліти рани у тих, хто своїм життям захищав рідну землю від ворожої навали. Для України ціна Перемоги жахлива – мільйони людських життів, зруйнована економіка. Кожен другий воїн поліг у боях, кожен другий з тих, хто залишився у живих, був поранений. У роки війни в Україні загинув кожен шостий громадянин.

70 років пройшло, але і сьогодні в очах ветеранів вогніють шляхи Другої світової війни. Сьогодні колишні переможці – старенькі люди. Час стирає молодість, красу, додає сивини та зморшок. Та не може він стерти з пам’яті миттєвості, обпалені вогнем війни. Як розповісти про війну без пафосу? Це ми, нащадки фронтовиків, навчилися говорити урочисті, правильні, вагомі слова, а ветерани говорять про війну стримано і просто. Зовсім не так як про подвиг.

Про ветеранів у нашому місті пам'ятають завжди, не залишається осторонь і КМТЦСО «Калина».

Так, відділенням соціально-побутової адаптації була проведена зустріч з Камєнєвим Іваном Васильовичем (1919 року народження) – учасником бойових дій, мінометником, розвідником. Іван Васильович нагороджений орденом Червоної Зірки, орденом Вітчизняної війни І ступеня, значком «Отличный разведчик» - дав інтерв’ю. Результатом запису спогадів по мемуаротерапії вийшла стаття у газеті «Комсомольск. Weekend» «Опаленные войной фронтовые дороги».

Протягом 2015 року вийшли спогади «дітей війни» і учасників Другої світової війни у місцевій газеті «Комсомольск. Weekend»:

 • - Шайдта Олександра Кіндратовича «История Александра Шайдта»;
 • - «Трудовой путь Анатолия Антонца» (зі спогадами про війну);
 • - «Жизнь - подвиг». Марія Іванівна Волошина;
 • - до 80-річчя Віри Іванівни Іващенко «С любовью к профессии».

Відбулися зустрічі Бутурлим Алли Олександрівни з учнівською молоддю. «Мемуари Бутурлим А.О. про війну»:

 • 21.04.15 рік – зустріч з учнями загальноосвітньої школи №6;
 • 24.04.15 рік – зустріч з учнями гімназії ім. Нижниченка;
 • 27.04.15 рік - зустріч з учнями загальноосвітньої школи №1.
 • 23.04.15 рік відбулося засідання «Школи надхнення». Музичне свято «Світлий День Перемоги» за участю гурту «Осіннє золото».
 • З 22.04. по 13.05 15 рік була проведена виставка книг «Всіх пам’ятайте і мертвих, і живих».

Немає більшої радості на світі, ніж посмішка дитини. Немає більшого щастя, ніж дитинство. Не виміряти нічим того горя, яке пережили діти в роки Другої світової війни, що пізнавали світ під вибухи снарядів, втрачаючи своїх рідних і близьких. Війна залишила свої рани в серцях підростаючого покоління, тих¸ хто все бачив, але нічого не міг змінити, тих, хто в свої 10 років став дорослим. Війна стала для них жорстокою пам’яттю...

06.06.15 у рамках програми «Зв’язок поколінь» у Комсомольській загальноосвітній школі №2 з поглибленим вивченням математики відбувся вечір спогадів, «Вечір солдатської пісні і поезії» за участю Народного хору ветеранів війни і праці.

Німецько-радянська війна... Довго заростали окопи травою. Давно відшуміли бої, але пригадувати про загиблих гірко. Говорити про загиблих важко. Не пам’ятати про них – не можна. Ніхто з них не думав про славу, коли йшов на смертний бій з ворогом. І слава їх знайшла. Ніхто не думав про безсмертя, коли віддавав життя в ім’я Батьківщини, народу. І вони залишилися вічно живими. Пам’ять про загиблих в серцях живих. Свято «Вклонімося тим, хто загинув в бою» з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні за участю гурту «Осіннє золото» для клубів «Піонер» і «Першозасновник» відбулося 06.06. 2015 року.

06.06.15 року відбувся концерт гурту «Свекрушеньки» до Дня Перемоги. Звучали пісні, які чіпають за живе, хвилюють душу, стали музичним салютом і поздоровленням усім присутнім.

13.05.2015 року відбудеться літературно-музична композиція «Пам’ятаємо, славимо, вшановуємо» за участю учнів ЗОШ №4 до Дня Перемоги. Залучення до активного способу життя людей похилого віку клубу «Ветеран».

Відділенням соціально-побутової адаптації було обслужено 98 осіб.

Відділенням соціально-медичних послуг було проведено оздоровчо-реабілітаційний тур до Дня Перемоги.

Відділенням соціальної допомоги вдома була проведена робота по вшануванню учасників Другої світової війни:

 • - відвідування і поздоровлення у лікарні двох учасників війни;
 • - поздоровлення підопічних з 70 річницею Великої Перемоги.

Відділенням натуральної та грошової допомоги були видані 146 продуктових наборів учасникам Другої світової війни на суму 4640 грн., Товариством Червоний Хрест надано 50 продуктових наборів на суму 3124 грн.

За дорученням міського голови С.А. Супруна, працівники ТЦСО «Калина» привітали 19 інвалідів війни продуктовими наборами на суму 8075 грн. та вітальними листівками.

Подвиг народу ніколи не згасне в пам’яті поколінь. Ніколи не забудеться травень 1945 року – свято зі сльозами на очах.

Якщо місто, в якому ми живемо, не здригається від взривів снарядів – це благо називається мир. Його потрібно берегти і цінувати. І не можна забувати про горе і біду, які приносить людям війна.

З ДНЕМ ПЕРЕМОГИ!!!

 

ТЦСО «Калина»