У КОМСОМОЛЬСЬКУ МЕДИЧНІ ПРАЦІВНИКИ ВИВЧИЛИ АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ІНФЕКТОЛОГІЇ

13.05.2015, 15:19

13 травня в актовій залі медичного центру ПМСД відбулася конференція, присвячена профілактиці внутрішньолікарняних інфекцій, діагностиці та лікуванню інфекційних захворювань, яка зібрала лікарів та медичних сестер міських закладів охорони здоров’я.

 

На запрошення головного лікаря медичного центру ПМСД Аліни Володимирівни Ковпак у Комсомольськ прибули лектори з Полтави – завідувач відділом дезінфектології ДУ «Полтавський ОЛЦ ДСЕСУ», заслужений лікар України Петро Васильович Маційчук; кандидат медичних наук, доцент кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією вищого державного навчального закладу України «Українська медична стоматологічна академія», лікар вищої категорії з фаху «Інфекційні хвороби» Олена Михайлівна Ізюмська.

 

Головний лікар медичного центру ПМСД Аліна Володимирівна Ковпак у своїй вступній промові відзначила важливість підвищення рівня знань медичного персоналу в питаннях захисту пацієнта та лікаря від інфекцій. Наразі тема є актуальною не тільки в Комсомольську, Полтавщині, а й у всьому світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я питома вага внутрішньолікарняних інфекцій складає у світі - 8,4%, у Європі – 7,7%, в Україні – до 30%. Особливо проблемними вважаються хірургія, гінекологія, стоматологія. Наголосила, що з метою економії бюджетних коштів обласних фахівців було запрошено провести засідання для медиків галузі охорони здоров’я у Комсомольську. Висловила задоволення з приводу того, що вдалося охопити значну частину фахівців медичних закладів. «Співробітники і пацієнти повинні знати про гігієнічні основи профілактики внутрішньолікарняних інфекцій та суворо дотримуватися їх», - зазначила головний лікар медичного центру ПМСД.

 

Завідувач відділом дезінфектології ДУ «Полтавський ОЛЦ ДСЕСУ», заслужений лікар України Петро Васильович Маційчук прочитав присутнім лекцію на тему «Профілактика внутрішньолікарняних інфекцій у медичних закладах». Петро Васильович зазначив, що винекненню і розвитку внутрішньолікарняних інфекцій в лікувально-профілактичних закладах сприяють недооцінка епідеміологічної шкідливості внутрішньолікарняних джерел інфекції і ризику зараження при контакті з хворими, порушення персоналом правил асептики і антисептики, особистої гігієни, поточної і заключної дезинфекції, режиму прибирання; порушення режиму стерилізації і дезинфекції медичних інструментів, апаратів і приладів і т. д. Профілактика внутрішньолікарняних інфекцій вимагає не лише матеріальних затрат, пов’язаних з будівництвом, придбанням обладнання, а й професійної підготовки медичного персоналу з питань профілактики інфекцій у ході лікування і догляду за хворими. Завідувач відділом дезінфектології ДУ «Полтавський ОЛЦ ДСЕСУ» акцентував увагу лікарів на практичних аспектах запобігання інфекційним захворюванням, націлених на захист медичного працівника та пацієнта від інфікування.

 

Доцент кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією ВДНЗУ «УМСА» Олена Михайлівна Ізюмська повідомила, що на базі медичного центру ПМСД проходить виїзний цикл тематичного удосконалення, у ході якого глибоко розглядаються та вивчаються актуальні питання інфектології, сучасні підходи до імунопрофілактики для лікарів сімейної медицини, інфекціоністів. Олена Михайлівна Ізюмська зазначила, що інфекційна патологія займає особливе місце в практиці сімейного лікаря. У зв’язку зі зміною перебігу інфекційної патології з’являються нові підходи до діагностики та профілактики, які повинні бути доведені до лікарів та медичних сестер. Особливу увагу лекторка приділила питанню імунопрофілактики керованих дитячих інфекцій.