АПАРАТНА НАРАДА

19.05.2015, 09:03

18 травня за головування першого заступника міського голови Дмитра Бикова пройшла апаратна нарада, у ході якої розглянуто актуальні питання життєдіяльності міста Комсомольська.

 

Насамперед, перший заступник міського голови привітав новопризначеного директора Комсомольського політехнічного коледжу Кременчуцького національного університету ім. Михайла Остроградського Наталію Дзину з отриманням нової посади, побажав успіхів у роботі. Комсомольський політехнічний коледж - державний вищий навчальний заклад IІ рівня акредитації, єдиний вищий навчальний заклад ІІ рівня акредитації в місті, покликаний задовольняти потреби в молодших спеціалістах відповідного профілю як базових підприємств, так і регіону в цілому.

 

Перший заступник міського голови Дмитро Биков окреслив важливі стратегічні напрямки роботи міської влади сьогодні. Одним з них є підготовка міста до нового опалювального сезону. В умовах сьогодення держава тримає курс на енергомодернізацію, опрацьовує новий пакет законопроектів, націлених на створення енергосервісних компаній, що сприятимуть енергозбереженню підприємств, організацій, закладів.

 

У рамках підготовки до нового опалювального сезону триває облаштування житлових будинків приладами обліку теплової енергії із залученням коштів мешканців цих будинків лічильників (50/50). Згідно із заявками мешканців встановлено лічильники в будинках № 81 по вул. Леніна, № 44, № 14, № 16 по вул. Конституції, № 39, № 59 по вул. Добровольського, № 20 по вул. Миру. Заяви мешканців, які проживають по вул. Конституції, 22; вул. Миру, 22; вул. Портова, 7; вул. Космонавтів, 21; вул. Леніна, 21; вул. Леніна, 64; вул. Строна, 12; вул. Леніна, 66 знаходяться в роботі, яку заплановано закінчити до 01.06.2015. КВП «Комсомольськтеплоенерго» продовжує приймати звернення на облаштування житлових будинків приладами обліку теплової енергії на умовах співфінансування. Міська влада сподівається до початку нового опалювального сезону встановити близько 90 внутрішньобудинкових лічильників теплової енергії.

 

Перший заступник міського голови повідомив, що через наявність заборгованості КВП «Комсомольськтеплоенерго» перед НАК «Нафтогаз України» минулого тижня ПАТ «Кременчукгаз» мав наміри відключити місто від подачі природного газу. Наявна заборгованість це - різниця в тарифах, не компенсована державою, заборгованість за послуги теплопостачання та постачання гарячої води населенню за минулі роки. Завдяки досягнутій домовленості міська котельня по вул. Енергетиків, 31 продовжує працювати на природному газі. Котельню, що обслуговує будинки мікрорайону № 15, відключено від газу. Та мешканці цього мікрорайону продовжують отримувати гарячу воду, як і всі комсомольчани. Котельня мікрорайону № 15 працює на альтернативному виді палива - дровах, щепі.

 

Дмитро Биков прокоментував останні події стосовно співпраці Комсомольської міської ради з міжнародними донорськими організаціями, що надають грантову допомогу органам місцевого самоврядування в Україні. Минулого тижня за сприяння проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» підписано угоду про співпрацю Комсомольської міської ради Полтавської області з організацією ПРООН, завдяки якій з’являється можливість отримати на конкурсній основі 12 тис. €  на термомодернізацію будинку ОСББ (№ 40 по вул. Леніна). 5-10% суми повинні внести жителі ОСББ.

 

Комсомольська міська рада працює ще над одним цікавим проектом, який стосується енергозбереження в місті. З даного питання міська влада тісно співпрацює із Північною екологічною фінансовою корпорацією НЕФКО - міжнародною фінансовою установою, заснованою  5 північними країнами: Данією, Фінляндією, Ісландією, Норвегією та Швецією. Станом на сьогодні корпорація фінансує широкий спектр екологічних проектів у країнах Центральної та Східної Європи, включаючи Україну. Комсомольська міська рада має наміри отримати від НЕФКО кредитну лінію терміном на 5 років під 3% річних на заміну зовнішнього освітлення в місті з використанням LED-світильників. Наразі підготовлено пакет документів, що зараз знаходиться на погодженні в Міністерстві фінансів України.

 

Здійснюється міською радою також проект екологічного напрямку. З метою збереження цілісності екосистеми паркового озера, запобіганню «цвітіння» води, виникненню задухи риби з міського бюджету виділено 60 тис. грн. на придбання одноклітинної зеленої водорості хлорели.

 

Перший заступник міського голови поінформував, що станом  на  14.05.2015 у Комсомольську на обліку в державній базі даних про переміщених осіб перебуває  1190 осіб ( 711 сімей). До готелю «Славутич» поселено 28 сімей (70 осіб, з них - 25 дітей ). У рамках співпраці Комсомольської міської ради Полтавської області з організацією ПРООН вдалося здійснити ремонт теплового вузла готелю, заміну вікон в помешканнях, де перебувають переселенці з Донецької та Луганської областей.

 

Заслухали інформацію начальника управління праці та соціального захисту населення Світлани Чернявської про хід оформлення житлових субсидій в місті. Протягом 2 останніх тижнів управлінням надано допомогу в оформленні субсидій  2116 особам.  

У ході апаратної наради мова йшла також про результати поточного навчального року, підготовку до оздоровчого періоду дітей, спортивні та культурно-мистецькі заходи міста.