Миргород і Комсомольськ братимуть за приклад впровадження енергозберігаючих заходів

19.05.2015, 11:14

Про це сьогодні на щотижневій апаратній нараді наголосив голова Полтавської ОДА Валерій Головко. Відповідне доручення він дав Департаменту житлово-комунального господарства.

 

Інформуючи про виконання Указу Президента України від 14.11.2014 № 876/2014 щодо запровадження комерційного обліку теплопостачання в житловому фонді області (встановлення лічильників),  перший заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Едуард Рева повідомив, що на Полтавщині сьогодні налічуються 3257 багатоквартирних житлових будинків із централізованим теплопостачанням. З них засоби комерційного обліку споживання теплової енергії встановлені лише у 685 (багатоповерхівках. А це лише 21% від загальної кількості. Найкращий стан справ у Миргороді та Комсомольську, де лічильники встановлені у всіх будинках. Найгірший — у Полтаві, де засобами обліку оснащено 20% багатоповерхівок, Кременчуці та Лубнах.

 

«Цього року заплановано оснастити багатоквартирні житлові будинки лічильниками тепла в кількості 309 одиниць, — додав Едуард Рева. — Сума коштів, яка буде направлена на встановлення лічильників теплової енергії, становитиме 23 мільйони 453 тисячі гривень. На початок опалювального сезону 2015/16 року відсоток оснащення багатоквартирних житлових будинків засобами комерційного обліку споживання теплової енергії становитиме 30,5%».
Зокрема, протягом нинішнього року у Полтаві планується встановити 104 лічильники. З них 48 — за рахунок інвестиційної програми ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», решту — коштом місцевого бюджету. На запитання голови ОДА, чому у Комсомольську та Миргороді вдалося стовідсотково встановити у багатоповерхівках лічильники, Едуард Рева відповів, що немає такої тісної співпраці між органами місцевого самоврядування, мешканцями та комунальними підприємствами. А у Миргороді завдяки такій співпраці  вдалося на умовах спів фінансування залучити кошти  самих мешканців. Представник міської влади Полтави взагалі почав виправдовуватися, що кошти на закупівлю лічильників торік з бюджету виділили, проте Держказначействоторік не проплатило 12 млн грн..

 

Підсумовуючи роботу департаменту Валерій Головко поставив комунальникам тверду двійку. Зауважив, що  такими результатами діяльності Департаменту ЖКГ не задоволений. «Ви повинні бути локомотивом реалізації заходів щодо модернізації всієї галузі. Є досвід інших областей, є власні успішні приклади роботи у тому ж Миргороді та Комсомольську. Можна перейняти в них краще», — додав Валерій Анатолійович.

 

За матеріалами сайту adm-pl.gov.ua