Примножимо історичне минуле рідного краю

21.05.2015, 16:54

21 травня в Комсомольському історико-краєзнавчому музеї за участі секретаря міської ради Світлани Калашнік пройшло засідання круглого столу на тему «Збереження культурної спадщини на території Комсомольської міської ради Полтавської області на шляху до Європейської інтеграції».

 

На заході також були присутні начальник відділу культури і туризму Ірина Зеленська, начальник управління архітектури і містобудування Людмила Кириченко, працівники Комсомольського історико-краєзнавчого музею, музею історії ВАТ «Полтавський ГЗК», міські бібліотекарі, учнівська та студентська молодь, вчителі, науковці з інших міст, ЗМІ.

 

Вів засідання круглого столу завідувач музею ВАТ «Полтавський ГЗК» Микола Стахів.

 

На початку засідання прозвучали слова привітання учасникам круглого столу від секретаря міськради Світлани Калашнік. «Ми зацікавлені у збереженні історично-культурної спадщини на території міста Комсомольська. У тісній співпраці з музеями збираємо й примножуємо історичне минуле рідного краю. Нехай плоди вашої діяльності завжди будуть цікавими для людей та сприятимуть зростанню їх культурної та патріотичної свідомості», - зазначила вона.

 

Найкращі побажання висловила присутнім начальник відділу культури та туризму Ірина Зеленська.

 

Заступник директора по науковій роботі Комсомольського історико-краєзнавчого музею Наталія Лямкіна розповіла про пам'ятні знаки Шилову Ю.О. та Вернадському В.І.

 

Про роботу в напрямку охорони пам’яток історії, культури поінформував Олександр Супруненко, заступник директора науково-дослідного центру «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН України (ОАСУ), провідний науковий співробітник Центру охорони та досліджень пам'яток археології Управління культури Полтавської обласної адміністрації, кандидат історичних наук, заслужений робітник культури.

 

Анатолій Самодрін, доктор педагогічних наук, професор кафедри соціальних робіт і соціально-гуманітарних дисциплін Кременчуцького інституту Дніпропетровського університету ім. Альфреда Нобеля, висвітлив тему «Володимир Іванович Вернадський та педагогіка».

 

Культуролог, директор громадського музею ім. сім'ї Реріхів м. Кременчука Людмила Герасименко розкрила тему «80 років Пакту Миколи Реріха про збереження культурної спадщини планети".

 

Про спадщину академіка В.В.Докучаєва розповіла Ірина Кракало, науковий співробітник Комсомольського історико-краєзнавчого музею.

 

Присутні мали змогу ознайомитися із презентацію краєзнавчої збірки Альманах-9. Учнівська молодь зачитала притчі.

 

За результатами засідання учасники круглого столу підготували звернення до громади міста Комсомольська.

 

Завантажити звернення учасників круглого столу zvernennya-uchasnikv-kruglogo-stolu.doc