SPECIAL OLYMPICS UKRAINE-LVIV

22.05.2015, 09:26

Міжнародна благодійна організація проводить щорічні спортивні тренування та змагання з олімпійських видів спорту для дітей і дорослих з обмеженими можливостями.

 

На сьогоднішній день в спеціальній олімпіаді (SPECIAL OLYMPICS) бере участь три з половиною мільйони атлетів із 177 країн світу. Мета спеціальної олімпіади долучити якомога більше дітей і дорослих (з обмеженими можливостями) до спорту.

 

Вперше команда з Комсомольська брала участь у міжнародних змаганнях спеціальної олімпіади, які проходили 14 -17 травня у місті Львові. На змаганнях також були команди з Румунії, Польщі, Данії, Латвії, Литви, з різних областей України (Полтавської, Львівської, Чернігівської, Київської, Запорізької, Дніпропетровської, Харківської).

 

У впертій боротьбі 250 спортсменів змагалися у таких видах спорту: футбол, плавання, настільний теніс, баскетбол.

 

Наші спортсмени Хованець Віталій і Опара В'ячеслав брали участь у змаганнях з плавання. Перший день у попередніх запливах, при розподілі спортсменів на дивізіони, наші хлопці змагалися із спортсменами з команди Румунії та показали хороші результати, потрапивши у найсильніший 1 дивізіон.

 

На другий день фінальної частини турніру (який проходив у найсучаснішому басейні «Спорт Лайф») Віталій Хованець покращив свій результат і посів перше місце на дистанції 50 метрів вільним стилем, друге місце на дистанції 50 метрів на спині.

 

Опара В'ячеслав став четвертим на дистанції 50 метрів вільним стилем, 50 метрів на спині серед найсильніших суперників.

 

Віталій отримав золоту та срібну медаль 2 міжнародних ігор. А В'ячеслав отримав почесну стрічку і визнання всіх місцевих уболівальників.

 

Атмосфера на офіційному відкритті ігр 15 травня була дружньою, хлопці з різних країн розуміли один одного, не знаючи мови. Клятва спеціальної олімпіади зачитувалася на трьох мовах: українською, російською та англійською. І звучала вона так: дозвольте мені перемогти і нехай я буду сміливим у цій спробі! Свято закінчилося танцями під хіти відомих українських та зарубіжних рок-груп. Наші хлопці в спільному хороводі танцювали разом з датчанами, румунами, поляками та прибалтами.

 

Усі учасники цього турніру автоматично були запрошені на наступний рік.

Наші спортсмени ознайомилися з чудовим старовинним Львовом, покаталися на екскурсійному трамвайчику. Жили у мальовничому місці - новому спортивно-оздоровчому комплексі для молоді від церкви «Покрова» міста Львова. Поруч знаходився парк-музей народної архітектури та побуту, після прогулянки в якому, діти дізналися багато нового з історії України.

 

Поїздка була організована Полтавським регіональним центром «Інваспорт» м. Комсомольська (керівник Амельченя Тетяна Василівна). Основну фінансову допомогу надав Благодійний фонд «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату».

 

Амельченя Тетяна Василівна