Семінар з вивчення досвіду кращих практик місцевого самоврядування на Прикарпатті

25.05.2015, 15:20

В Івано-Франківській обласній державній адміністрації розпочався семінар з обміну досвідом «Кращі практики місцевого самоврядування у сферах надання публічних послуг, енергозбереження та енергоефективності, розвитку бізнесу та співробітництва громад». Місто Комсомольськ на ньому представляє директор департаменту економічного розвитку та ресурсів Ольга Овчиннікова.

Захід організований Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України у співпраці з Програмою Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні».

Учасників семінару, які представляють різні регіони держави, привітали голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук, голова обласної ради Василь Скрипничук.

Як прозвучало на семінарі, прикарпатські громади, розвиваючи місцеве самоврядування, долучаються до реалізації спільного проекту ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, проведення обласних конкурсів проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, що дає змогу покращити благоустрій територій, здійснити заходи з енергозбереження та енергоефективності, створити стимули для активізації громад.

Презентуючи досвід області, на семінарі до уваги присутніх запропонують декілька кращих практик місцевого самоврядування, які стосуються, зокрема, акції «Купуємо івано-франківське – даємо роботу івано-франківцям», запровадження енергоефективних заходів на території Старолисецької сільської ради шляхом використання місцевих природних ресурсів, програм енергоефективності та енергозбереження у місті Долині.

Також у програмі семінару – кращі практики інших областей: «Надання послуг мешканцям на якісно новому рівні» (Вінницька міська рада) та «Реабілітація дітей-інвалідів м. Комсомольська на основі об'єднання зусиль та ресурсів громад та бізнесу» (Комсомольська міська рада, Полтавська область).

За матеріалами http://www.if.gov.ua/