Інформація щодо реформи системи надання житлових субсидій з 01.05.2015 року

6.04.2015, 09:37

 Інформація щодо реформи системи надання житлових субсидій з 01.05.2015 року

 

Субсидія призначається за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з урахуванням пільг, які надаються відповідно до чинного законодавства, і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу.

У зв’язку з прийняттям Урядом країни рішення про підвищення соціальних гарантій для сімей по сплаті житлово-комунальні послуги з 01 травня 2015 року житлові субсидії для громадян стануть доступнішими. Запроваджено спрощений порядок надання житлових субсидій.

Для призначення субсидії громадянин подає до Управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи та витрати на осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Зазначені заява та декларація можуть бути надіслані поштою до управління праці та соціального захисту населення.

На субсидію може претендувати будь-яка сім’я (або будь-яка людина), якщо протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії ніхто з членів сім’ї не здійснював купівлю земельної ділянки, автомобіля, квартири, транспортного засобу, будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги на суму, що перевищує 50 тис. грн.

          Стосовно порядку призначення не змінюються норми житла та соціальні нормативи користування ЖКП

 

Соціальна норма житла для надання субсидій становить 13,65 м2 на особу + 35,22 м2 на сім’ю

48,87 м2          Норма на сім’ю з однієї особи

62,52 м2          Норма на сім’ю з двох осіб

76,17 м2          Норма на сім’ю з трьох осіб

89,82 м2          Норма на сім’ю з чотирьох осіб

 

Соціальний норматив централізованого холодного та гарячого водопостачання та водовідведення для надання залишається без змін

 

2,4 м3 на особу          Централізоване постачання холодної води

1,6 м3 на особу          Централізоване постачання гарячої води

4,0 м3 на особу          Централізоване водовідведення

Електропостачання

90 квт на см’ю із однієї особи, 90+30 квт на сім’ю із двох осіб

 

Субсидія призначається одному із членів домогосподарства, який зареєстрований у житловому приміщенні і на якого відкрито особовий рахунок на оплату житлово-комунальних послуг.

Змінами в порядку призначення субсидії передбачається взяття в дохід громадян заробітної плати без урахування сплачених податків, так як зараз до доходу громадян враховується нарахована заробітна плата.

Скасовується обмеження щодо наявності у складі домогосподарства осіб працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку як безробітні. При цьому для працездатних осіб (крім осіб, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, вищих навчальних закладах; осіб призваних на строкову військову службу), середньомісячний дохід яких менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, у розрахунок субсидії включається дохід на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 01.01.2015 – 1218 грн.). Для громадян, які одержують (одержували) стипендію, соціальні виплати враховуються фактичні розміри стипендій та соціальних виплат

 Субсидія буде призначатися з урахуванням доходів громадян за попередній календариний рік, або за бажанням громадян на основі доходів за шість місяців перед зверненням. Інформацію про доходи для призначення житлової субсидії органи соціального захисту населення будуть отримувати у порядку обміну від Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду України.

На одержувачів субсидії покладається відповідальність про надання відомостей про доходи, майно, що впливає на встановлення права на призначення субсидії. Новими змінами предбачено, що в випадках коли громадяни нададуть недостовірну інформацію і виникне переплата субсидії, то в такому випадку громадяни повинні бутуть повернути надміру отримані кошти в подвійному розмірі.

До змін в порядку призначення субсидії сім’ї, які мали декілька квартир, або транспортних засобів, або в складі сім’ї були працездатні громадяни, які не працювали, не мали право на призначення субсидії. З 1 травня 2015 року ці обмеження знято.

Крім цього, на субсидію може претендувати особа, яка не зареєстрована, але фактично проживаює у житловому приміщенні на підставі договору найму (оренди) житла, і на яку відкрито особові рахунки із оплати житлово-комунальних послуг.

Для призначення субсидії необхідно буде надати до Управління праці та соціального захисту населення заяву та декларацію про доходи громадян, які зареєстровані в помешканні. Спеціалістами управління будуть робитись запити до житлово-комунальних підприємств міста. Отже довідки надавати буде не потрібно.

Якщо громадяни отримували субсидію протягом опалювального періоду 2014-2015року, то з 01.05.2015року їм не потрібно звертатись до УПСЗН з заявами на призначення на новий термін. Субсидії будуть призначені автоматично на наступні 12 місяців без додаткового звернення. УПСЗН збирають необхідну інформацію для призначення субсидії в неопалювальний період з 01.05.2015р. по 30.09.2015 р. Винятки становлять лише ті заявники, в складі яких є особи, які фактично не проживають за даними адресами. В таких випадках субсидія буде призначатись лише за рішенням комісії при наявності акту обстеження сім’ї та довідок про підтвердження перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці (у зв’язку з роботою, лікуванням, довготривалим відрядженням та довідок про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житлово-комунальному приміщенні).          Громадяни, яким призначено субсидію, зобов’язані протягом місяця поінформувати підрозділи з питань призначення субсидії про зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні осіб.

Звертаємо увагу! У разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії (зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, зміни у переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, про купівлю товарів або оплату послуг) заявник зобов’язаний у місячний термін повідомити орган соціального захисту населення.

 

 

Начальник УПСЗН
С.П.Чернявська