Відбулося перше пленарне засідання двадцять дев’ятої позачергової сесії обласної ради

4.06.2015, 09:04

3 червня відбулося перше пленарне засідання двадцять дев’ятої позачергової сесії обласної ради, у роботі якого взяв участь міський голова Сергій Супрун. Вів засідання голова обласної ради Петро Ворона.

У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Головко, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, заступники голови облдержадміністрації, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, міські голови міст обласного та районного значення, голови районних рад, голови райдержадміністрацій, селищні голови районних центрів, сільські голови, керівники підприємств, установ і організацій, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники профспілок, громадських організацій, засобів масової інформації.

За традицією відбулося нагородження – Петро Ворона та Валерій Головко вручили диплом лауреата щорічної премії імені Панаса Мирного архієпископу Полтавському і Кременчуцькому Української Православної Церкви Київського Патріархату Федору, духовному наставнику громадської організації «Команда небайдужих» при Свято-Успенському кафедральному соборі, за вагомий особистий внесок в організацію волонтерської діяльності, надання благодійної допомоги військовослужбовцям – учасникам антитерористичної операції на Сході України.

Почесними грамотами обласної ради та цінними подарунками були відзначені вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток області, депутатська діяльність та активна громадянська позиція депутатів обласної ради: Олександра Гавловського, Миколи Перепелиці, Михайла Стеценка, Віктора Фортуни, Тетяни Хлонь.

За результатами фінальних змагань обласного етапу спартакіади серед депутатів всіх рівнів Полтавської області були нагороджені команди Полтавського, Оржицького районів та міста Полтави.

Голова обласної ради поінформував сесію, що в обласній раді створено аграрну депутатську групу, яку очолив депутат обласної ради Віктор Скочко.

Наразі депутати сформували порядок денний та затвердили регламент роботи сесії.

У зв’язку з тим, що проект рішення «Про затвердження Положення про порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад керівників підприємств, установ, організацій – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області», внесений депутатом обласної ради Анатолієм Шкарбаном, був відкликаний депутатом для доопрацювання, дане питання знято з розгляду на сесії.

Відповідно до рекомендацій постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном та президії обласної ради проект рішення «Про встановлення нагрудного знаку обласної ради «За вірність народу України» направлено на доопрацювання.

На пропозицію депутата Юрія Шляхового, до порядку денного було включене питання про Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо ситуації, яка склалася у суспільстві у зв’язку із різким зростанням тарифів на житлово-комунальні послуги.

На початку пленарного засідання обласна рада заслухала та підтримала депутатські запити Олександра Масенка, Степана Бульби, Івана Близнюка, Віктора Гаркуші, Григорія Вернигори, Василя Стасовського. Івана Панасенка, Онисія Петращука, Володимира Ярмоли.

Перед депутатами виступили представники громадськості: Андрій Любич (про недопущення проведення адміністративно-територіальної реформи); Олександр Лещенко (про погашення заборгованості держави перед комунальним підприємством «Полтававодоканал»), Галина Курило (про тарифну політику); Володимир Голуб (про підтримку адміністративно-територіальної реформи).

Потому відбувся розгляд питань порядку денного сесії.

Депутати внесли зміни та доповнення до Регламенту Полтавської обласної ради шостого скликання, регіональної Програми «Територіальна оборона» на 2015 рік, обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з особливими потребами, ветеранів війни, учасників антитерористичної операції на 2013-2020 роки, Комплексної програми сприяння розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери в Полтавській області на 2013-2015 роки.

Зміни були внесені до Переліку природоохоронних заходів для фінансування за рахунок залишку коштів фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2015 році, затвердженого рішенням другого засідання двадцять восьмої сесії обласної ради шостого скликання від 14 травня 2015 року, а також до показників обласного бюджету на 2015 рік.

Обговорення питання про схвалення перспективного плану формування територій громад Полтавської області набуло дискусійного характеру.

Презентувала перспективний план директор Офісу реформ, депутат обласної ради Ірина Балибіна. Вона, зокрема, зазначила, що на сьогодні в області функціонують 524 громади, які пропонується об’єднати у 76, що дасть змогу зекономити значні фінансові ресурси, які витрачаються на утримання адміністративних апаратів.

У своїх виступах депутати: Олександр Удовіченко, Іван Близнюк, Віктор Бережний, Володимир Беседа, голова Семенівської районної ради Ольга Мохун, голова Кременчуцької районної ради Володимир Сіора, Пирятинський міський голова Олексій Рябоконь наголошували, що даний план об'єднань формувався без врахування думки більшості територіальних громад, тому потрібно провести його обговорення у громадах та врахувати пропозиції, які надійдуть.

Іншу точку зору, яка полягає у необхідності схвалити представлений перспективний план формування територій громад, що дасть можливість рухатися вперед у питанні реформування територій висловили депутати: Юрій Кривошеєв, Віктор Скочко, Ігор Чобітько, Ірина Балибіна, Володимир Оніщенко, Дмитро Хрістов, Анатолій Шкарбан, Олександр Коваленко,Олександр Іваніна, Новогалещинський селищний голова Григорій Гаврилець.

З різкою критикою щодо проведення адміністративно-територіальної реформи, виступили депутати Степан Бульба, Олександр Масенко, Іван Панасенко, Михайло Стеценко, Яреськівській сільський голова Валентина Паливода.

Завершилося обговорення перервою, під час якої відбулося засідання президії обласної ради.

Потому голова обласної ради Петро Ворона озвучив пропозиції президії – проголосувати проект рішення «Про схвалення перспективного плану формування територій громад Полтавської області» за основу та скерувати його у місцеві громади області для ознайомлення та обговорення; сесію не закривати, дату проведення другого пленарного засідання доручити визначити облдержадміністрації та президії обласної ради.

Цю пропозицію обласна рада підтримала. Таким чином, рішенням сесії депутати дали доручення обласній державній адміністрації доопрацювати проект перспективного плану формування територій громад Полтавської області та винести його на друге пленарне засідання двадцять дев’ятої позачергової сесії обласної ради.

У ході пленарного засідання було прийнято: Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Міністерства соціальної політики України про внесення змін до граничних цін, визначених наказом Міністерства соціальної політики України від 15.01.2015 року №20 «Про організацію у 2015 році забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації»; Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Президента України, Прем'єр-міністра України, Голови Верховної Ради України з приводу підвищення тарифів на комунальні послуги (підготовлене фракцією СПУ в обласній раді, депутатами Олександром Масенком, Юрієм Шляховим); Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Президента України, Прем’єр-міністра України, Кабінету Міністрів України, народних депутатів України щодо створення сприятливих умов для діяльності підприємств нафтогазового комплексу, Звернення до Верховної Ради України щодо підтримки законопроекту «Про реструктуризацію зобов’язань за кредитами в іноземній валюті» №1558-1.

З врахуванням зауважень і доповнень депутатів прийнято рішення по 18 питаннях порядку денного.

За матеріалами http://www.oblrada.pl.ua/