Правила особистої безпеки на водоймах

21.01.2020, 15:14

Влітку в жарку погоду найкращий відпочинок – на березі річки, озера або водосховища, але треба пам’ятати, що не у всіх місцях можна купатися. Якщо на березі встановлено знак «Купатися заборонено», не слід порушувати цієї заборони, як би не було велике бажання скупатися.

Запам’ятайте!
 Головне правило безпечного відпочинку людини на воді полягає у знанні місць, де вода у водоймах перевірена і не представляє небезпеки для здоров’я і де купання дозволено.

Правила безпечної поведінки на воді, знання і дотримання яких зменшує можливість нещасних випадків

  Якщо ви вирішили скупатися в незнайомій водоймі, то необхідно спочатку ретельно обстежити берег і переконатися, що місце вибране для купання, знаходиться на піщаному березі з хорошим спуском. Перш ніж увійти у воду, потрібно уважно обстежити акваторію, що примикає до берега: не стирчать з води корчі, що не причаїлися на дні топляки. Дно повинно мати поступовий ухил без ям, уступів, водоростей, гострих каменів, скла та інших небезпечних предметів. Потрібно придивитися до води. Якщо вона не спокійна, значить, тут можуть виявитися підводні ями, ключі, густі водорості.

  Увага!

Після того, як вибрано відповідне місце, слід намітити межу, за яку небажано запливати. У воду потрібно входити обережно. Ніколи не треба стрибати у воду в незнайомих місцях. Навіть якщо це місце напередодні вважалося безпечним для стрибків, то за ніч могло принести корч або хтось міг щось скинути в воду.

Для того щоб ваш відпочинок на воді не обернувся трагедією, незалежно від водойми (море, річка, озеро, ставок) і місця купання (пляж, басейн, незнайомий водойму) необхідно знати і дотримуватися ряду загальних правил поведінки на воді під час купання.

 

Начальник Горішньоплавнівського МС
ГУ ДСНС України у Полтавській області
майор служби цивільного захисту О.М. Стеценко