Попередження виникнення пожеж у житловому секторі та загибелі людей на них

21.01.2020, 15:14

З пожежами в житловому секторі майже щодня стикаються рятувальники, виконуючи свою роботу. Значні матеріальні збитки – це найменше, до чого може призвести пожежа в будинку. Психотравмуючі події для дорослих та дітей, травматизм та тим паче людська загибель – ось найстрашніші наслідки пожеж в житлі. Пожежі в житловому секторі в літній період виникають з причин спалювання сміття або сухої рослинності поблизу будівель, короткого замикання електромережі, порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електронагрівальних приладів, дитячих пустощів з вогнем та необережному поводженні під час куріння, особливо в нетверезому стані.

У наш час електроенергія все більше охоплює промисловість, сільське господарство та побут. Але не слід забувати, що неполадки електромережі і електроприладів, а також недотримання правил пожежної безпеки під час користування ними призводить до виникнення пожеж. Найчастіше пожежі виникають від короткого замкнення, перевантаження електромережі, створення великих перехідних опорів, підключення до електромережі і залишення без нагляду електроприладів (чайників, плиток, прасок, печей тощо). Призвести до пожежі може й користування даними приладами без належних негорючих підставок або вмикання їх в електромережу поблизу легкозаймистих предметів.

Значна кількість пожеж виникає через необережне поводження з вогнем під час куріння. Особливу небезпеку становлять курці в нетверезому стані. В більшості випадків винуватці пожеж саме з причини куріння гинуть внаслідок удушення продуктами горіння.

Щоб не допустити пожеж в житловому секторі:

- дотримуйтесь правил пожежної безпеки при експлуатації електроприладів;

- не куріть в приміщеннях, особливо в нетверезому стані;

- не дозволяйте дітям бавитись із сірниками;

- не спалюйте сміття поблизу будівель.

 

 

Начальник Горішньоплавнівського МС
ГУ ДСНС України у Полтавській області
майор служби цивільного захисту О.М. Стеценко