Засідання Координаційної рада з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради

10.06.2015, 09:09

9 червня заступник міського голови, депутат обласної ради Юрій Муха взяв участь у роботі Координаційної рада з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради, де розглядалося питання про Перспективний план формування спроможних територіальних громад Полтавської області.

У засіданні, яке вів голова обласної ради Петро Ворона, взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Пісоцький, голови районних рад, міські голови, голови райдержадміністрацій, депутати обласної ради: Тетяна Корост, Віктор Скочко, координатор Громадської ради при обласній раді Віктор Сухаренко.

Про роботу щодо виконання Закону України «Про об’єднання територіальних громад» поінформували виконуючий обов’язки директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Дмитро Орлов, експерт Офісу реформ Іван Лещенко, голови райдержадміністрацій, голови районних рад, міські голови.

Було зазначено, що частина територіальних громад вже прийняла рішення про об’єднання, частина вирішила утриматися від об’єднання та існувати самостійно, решта – вагається. Роз'яснювальна робота у громадах продовжується, проводяться консультації.

Голова обласної ради Петро Ворона вкотре звернув увагу Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації на необхідність підготувати та розповсюдити матеріали, де на конкретному прикладі показати людям економічний ефект від об’єднання громад, перспективу розвитку території.

Разом з тим, Петро Ворона наголосив, що відповідно до Закону України «Про об’єднання територіальних громад» громади мають право як об’єднатися, так і не об’єднуватися та застеріг очільників районів і міст від тиску на громади. На думку голови обласної ради, рішення про об'єднання відповідні громади приймуть з часом, переконавшись у його соціально-економічній доцільності.

Петро Ворона також підкреслив важливість впровадження на Полтавщині Закону України «Про співробітництво територіальних громад», який є для громад реальним правовим інструментом об’єднання своїх ресурсів для вирішення місцевих проблем.

Координаційна рада ухвалила рекомендувати голові облдержадміністрації Валерію Головку відтермінувати розгляд на сесії обласної ради Перспективного плану формування спроможних територіальних громад Полтавської області до прийняття відповідних рішень сільськими, селищними, міськими радами.

Обласній державній адміністрації та обласній раді рекомендовано звернутися до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з вимогою забезпечити реальну передачу повноважень на місця, ефективне функціонування громад, зміцнення їхнього фінансового стану.

Головам районних рад та сільським головам рекомендовано, в межах Закону України «Про співробітництво територіальних громад», реалізовувати соціально значимі проекти.

Голові обласної ради Петру Вороні доручено оголосити Рекомендації Координаційної ради на виїзних Комітетських слуханнях Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, які відбудеться 11-12 червня у м. Полтаві.

 

За матеріалами http://www.oblrada.pl.ua/