Територія змістовного дозвілля дітвори

12.06.2015, 09:21

Уже друге десятиліття щороку протягом червня пришкільний табір «Дзвіночок» НВК ім. Л.І.Бугаєвської перетворюється на територію позитиву, змістовного дозвілля для своїх підопічних. Талановиті педагоги, закохані у свою справу вожаті щохвилини дбають про зміцнення здоров’я кожної дитини, щоденно наповнюють дитячий відпочинок радістю, дарують дітворі гарний настрій та безмежну любов щедрої душі.

 

Нинішнього року пришкільний табір «Дзвіночок» працює з 2 по 25 червня. У ньому відпочиває 166 дітей. Торік тут зміцнювали здоров’я та розвивали свій потенціал 140 підопічних. Слід відмітити, що з кожним роком у пришкільному таборі збільшується кількість відпочиваючих. Це свідчить про те, що керівництво НВК вдало формує колектив «Дзвіночка», який працює злагоджено, професійно, самовіддано й результативно. Цьогоріч у таборі відпочиває 37 шестирічок, які першого вересня стануть першокласниками. Близько 35 дітей – це учні 5-8 класів. Також у таборі відпочивають діти пільгових категорій, зокрема діти військовослужбовців, які перебувають в зоні АТО, із багатодітних родин та діти, які позбавлені батьківського піклування. Усі діти об’єднані в загони, кожний із яких налічує 35 осіб. Начальником табору «Дзвіночок» призначена високопрофесійний, відповідальний педагог, умілий організатор Юлія Д’яченко. Минулоріч Юлія Михайлівна вперше очолювала пришкільний табір. Тож нинішнього року, маючи досить успішний досвід роботи в таборі, вона завзято, зі знанням справи розпочала літній оздоровчий тур.

У кожному загоні працюють вихователі й вожаті. Враховуючи складність роботи вожатих , у таборі створили школу вожатих, очільником якої 5 років поспіль є керівник шкільного драматичного гуртка «Романтики» Аліна Чабанова. Щодня Аліна Володимирівна проводить заняття для вожатих: навчає їх детально планувати та правильно організовувати дозвілля дітвори, активно долучатися до підготовки та проведення загально табірних заходів. Головне в роботі вожатих – працювати так, щоб кожній дитині було цікаво, весело й комфортно. Вожатими працюють лише ті, хто має велике бажання щодня дарувати дітям радість, розвивати потенціал підопічних. Старшою вожатою в «Дзвіночку» призначили практичного психолога НВК Катерину Юр’єву. Крім того, Катерина Василівна керує в таборі гуртком «Цікава психологія». За її словами, абсолютно всі види занять у гуртках, різноманітні розважальні та оздоровчі заходи намагаються проводити так, щоб діти не втрачали інтересу і були задоволені тим, чим вони займаються. Тобто, щоб, граючись, вони розвивалися й навчалися. Ось таке головне завдання для усіх, хто працює з дітворою. Залюбки вожатими в «Дзвіночку» працюють учениці 11-го класу НВК Юлія Харчик та Катерина Волошко. Колишня випускниця даного навчального закладу, а нині студентка 4-го курсу Київського університету ім.Б.Грінченка Олена Тесля працює в таборі культорганізатором. Зараз вона проходить практику в рідному закладі, бо її майбутня спеціальність – початкова освіта. Якісно та змістовно організувати дитяче дозвілля досить складно. Тим не менш, дівчата справляються зі своїми завданнями досить успішно. Допомагає їм у цьому щира любов до дітей, наполегливість і велике старання.

Кожний день у таборі розпочинається традиційною ранковою зарядкою, яку проводить з відпочиваючими керівник гуртка з фізичного виховання « В країні Спортляндії» Світлана Дем’янчук. Діти з великим задоволенням виконують різноманітні вправи, заряджаються енергією та гарним настроєм на весь день. Щоденно Світлана Миколаївна проводить у загонах з дітьми різні рухливі ігри, спортивні естафети «Веселі старти», змагання з метання м’яча, футбольний та шаховий турніри, залучаючи їх таким чином до активної рухової діяльності.

Дуже люблять діти заняття в гуртку «Танцюємо разом», яким керує надзвичайно талановитий педагог, чудовий танцівник і просто неординарна особистість Кирило Головкін. Щодня підопічні з великим задоволенням поспішають на гостини до Кирила Валерійовича. З посмішками на обличчях під сучасну бадьору музику вони повторюють рухи за своїм кумиром.

З великим захопленням дітвора відвідує гурток малювання «Чарівний пензлик» (кер. Тетяна Очередник). Підопічні Тетяни Володимирівни люблять не лише створювати чудові картини, а й виготовляють оригінальні фігурки тварин, пташок за технікою орігамі. Їхній творчості немає меж. Адже педагог по-справжньому працює над розкриттям творчого потенціалу кожної дитини.

Ті, хто любить співати, поспішають на заняття гуртка «Веселі нотки» (кер. Марина Попова). Марина Григорівна виховує у дітей любов до пісні, вчить співати та виступати на шкільній сцені. У неї стають учасниками концертів навіть ті, хто ніколи не брав участі в жодному виступі. Адже необдарованих дітей не буває.

Неабиякий інтерес у дітей до відвідування занять в гуртку «Англійський із задоволенням» (кер. Євдокія Амброс.). Євдокія Іванівна проводить усі заняття в ігровій формі. Як результат, діти досить швидко запам’ятовують англійською мовою пісеньки, вірші, ігри. Також з неприхованим інтересом дітвора бере участь в інсценізації казок, у розгадуванні вікторин тощо.

Кожний день у таборі має свою тематичну назву, якій підпорядковуються всі заходи, що організовують вожаті та керівники гуртків. Так, наприклад, «День ввічливості», «День талантів», «День природи», «День дружби» і таке інше. Така побудова діяльності дітей спонукає вихованців до пізнання нового, до розкриття здібностей і талантів, до розвитку уподобань та інтересів.

Щоб дозвілля підопічних було змістовним, насиченим, працівники табору організовують цікаві екскурсії. Нещодавно діти мали можливість насолодитися захоплюючою цирковою програмою київського цирку «Кобзов», який перебуває на гастролях у м.Кременчуці, побувати в «кімнаті сміху», поспостерігати за динозаврами в «Парку юрського періоду», екзотичними тваринами в тераріумі. Крім того, вони з величезним інтересом дивилися виставу Полтавського лялькового театру, відвідали яхт-клуб. У планах на найближче майбутнє – побувати на екскурсії у міськводоканалі, на підприємстві «Фламінго-текстиль», потрапити на виставу «Як Чахоль-невмирущий людиною став», яка відбудеться в ПК і Т.

Неабияка увага в пришкільному таборі приділяється формуванню у дітей навичок безпечної поведінки на спортивних та ігрових майданчиках, на вулиці. З цієї тематики вихователі загонів проводять вікторини, бесіди, ігри. Кожна дитина в таборі має страховий поліс.

Особлива увага в Дзвіночку» приділяється дотриманню санітарно-гігієнічних вимог та харчуванню відпочиваючих. Діти отримують збалансоване, вітамінізоване, повноцінне харчування. У їхньому раціоні – свіжі овочі та фрукти, м’ясні страви, каші, випічка. За харчуванням та дотриманням санітарно-гігієнічних вимог у таборі ретельно слідкує медсестра Любов Черьомухіна. Роботу пришкільного табору «Дзвіночок» курує заступник директора з навчально-виховної роботи НВК ім.Л.І Бугаєвської Ніна Кобіцька.

Своїми враженнями від відпочинку в таборі з великим задоволенням поділилися учениці 3-го класу Аня Кузуб, Аня Бажан та Лера Макара. Дівчатка в захваті від цікавого спілкування з друзями, від занять в гуртках, від запальних танців та ранкової гімнастики. Вони щодня поспішають до табору, бо впевнені – нинішній день подарує їм чудовий настрій та безліч захоплюючих заходів.

 

Таїсія Лиманська