Полтавщина розпочинає процес децентралізації

18.06.2015, 17:00

Сьогодні депутати Полтавської обласної ради проголосували за перспективний план формування територіальних громад, розробленого відповідно до вимог широкомасштабної адміністративно-територіальної реформи.

За це рішення на другому пленарному засіданні двадцять дев’ятої сесії проголосували 76 народних обранців, один висловився проти, двоє утрималися.

Голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко висловив подяку депутатському корпусу за прийняття цього відповідального і важливого рішення.

Для нас сьогодні питання адміністративної реформи є важливим. Полтавщина — перспективна область, ми маємо йти попереду усіх, демонструючи своїм прикладом, що реформа діє та дає свої позитивні результати, — наголосив Валерій Анатолійович. — Це перший крок до децентралізації влади у нашій області. Я вдячний усім депутатам, які підтримали дане рішення. Ми вже маємо проект реформування і наступним нашим кроком буде його реалізація.

Відповідно до перспективного плану на території області планують об’єднатися  59 територіальних громад (зараз на Полтавщині 503 сільські, селищні та міські ради, 1840 населених пунктів). Ще 200 сільських рад вирішили не об’єднуватися і на сьогодні залишаються у старих межах. Протее, як наголосив Валерій Головко, прийняття перспективного плану не означає, що вони не можуть змінити своє рішення й приєднатися до вже існуючого об’єднання чи створити нове. За словами голови ОДА, перспективний план — це лише намір про об’єднання громад, декларація такого бажання. Проте саме він дає початок реформуванню. Після прийняття сесією обласної ради перспективний план будуть затверджувати самі об’єднані громади.

 

За матеріалами http://www.adm-pl.gov.ua