На ХІ Українському муніципальному форумі День місцевої демократії

23.06.2015, 14:48

23 червня – День місцевої демократії, який проводиться АМУ спільно з проектом «Партисипативна демократія в Україні», фінансованого МЗС Норвегії.

Протягом трьох пленарних сесій відбудеться дискусія з питань стану, перспектив та практик забезпечення відкритості діяльності органів місцевого самоврядування та ефективної взаємодії з громадськістю.

Президент АМУ Ю.Вілкул оголосив про початок роботи Дня місцевої демократії.

З вступним словом виступили виконавчий директор АМУ М.Пітцик та директор Норвезької Асоціації місцевих і регіональних влад К.Скєтне.

З вітальним словом до учасників Форуму звернулися Посол Королівства Норвегія в Україні Й.Фредріксен та Посол ЄС, Голова Представництва ЄС в Україні Я.Томбінські.

Перша сесія присвячена обговоренню стану і перспектив взаємодії органів місцевого самоврядування з громадськістю. Українські та норвезькі дослідники проекту «Партисипативна демократія в Україні» презентують міським головам результати соціологічних опитувань та інших наукових праць.

У ході другої сесії представники міст презентували практичний досвід щодо забезпечення відкритості діяльності органів місцевого самоврядування та залучення громадськості до прийняття рішень на місцевому рівні:

«Львів: громадський простір активної громади», О.Кобзарев, директор Львівського інституту міста

«Громадські інформаційні центри як інструмент співпраці влади і громади», О.Бакай, Бердянський міський голова

«Партисипативний бюджет», К.Ейдсвольд, депутат міської ради Фредрікстад (Норвегія)

«Комплексна інформаційна система взаємодії депутатів міської ради та виборців», Ю. Фомічев, в.о. Славутицького міського голови

«Херсонська мапа округів», В. Миколаєнко, Херсонський міський голова

«Контроль громадськості над діяльністю комунальних підприємств, департаментів та управлінь міської ради», О.Сін, Запорізький міський голова.

Третя пленарна сесія присвячена законодавчим ініціативам у питаннях партисипативної демократії. Народний депутат О.Черненко виступив з питання щодо законодавства про місцеві вибори. Питання щодо громадських ініціатив та місцевих референдумів презентувала народний депутат О.Бойко.

 

 

За матеріалами http://www.auc.org.ua/news