На Полтавщині розпочалися командно-штабні навчання

24.06.2015, 09:49

23 червня на Полтавщині розпочалися багатоступеневі командно-штабні навчання з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Полтавської області, які триватимуть до 26.06.2015.

 

Тренування сил та підрозділів реагування на надзвичайні ситуації спрямовані на поглиблення теоретичних знань, набуття практичних умінь і відпрацювання практичного досвіду, необхідних для організації та проведення заходів цивільного захисту посадовим особам органів управління цивільного захисту ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту, вдосконалення навичок у виконанні визначених функціональних обов’язків на етапах підготовки та застосування підпорядкованих сил та засобів цивільного захисту у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на території області, досягнення злагодженості в роботі при організації взаємодії усіх видів забезпечення та управління у складних умовах, у прийнятті рішень і виконанні заходів у разі виникнення надзвичайних ситуацій, подоланні їх негативних наслідків.

 

До навчань залучені сили й засоби цивільного захисту області: очільники міських, селищних, сільських рад, керівники структурних підрозділів, спеціалізовані служби цивільного захисту міст та районів - енергетики, захисту сільськогосподарських тварин, захисту сільськогосподарських рослин,  інженерно-будівельна, медична, зв’язку та оповіщення, протипожежна, торгівлі й харчування, транспортного забезпечення, дорожнього забезпечення, охорони громадського порядку, спостереження й лабораторного контролю, інформаційна.

 

Керівником командно-штабних навчань призначено заступника директора Департаменту - начальника відділу інженерно-технічних заходів та експертизи Департаменту організації заходів цивільного захисту Сергія Осипенка, начальником штабу керівництва навчання – головного фахівця відділу планування та моніторингу заходів цивільного захисту Департаменту організації заходів цивільного захисту підполковника служби цивільного захисту Олександра Мірошниченка.

 

Комсомольськ теж став учасником тренувань. 23 червня в малій залі Комсомольської міської ради на чолі з першим заступником міського голови Дмитром Биковим проведено засідання міської комісії ТЕБ та НС, де у відеорежимі керівники міських спеціалізованих служб цивільного захисту, члени комісії ТЕБ та НС, штабу з ліквідації надзвичайних ситуацій приєдналися до спільних тренувань з теми: «Дії органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Полтавської області в разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру». Попередньо під керівництвом міського голови Сергія Супруна в Комсомольську проведено низку заходів з підготовки до участі у багатоступеневих командно-штабних навчаннях.

 

У ході командно-штабних навчань до учасників доведено ввідні та тактичні завдання. Представники спеціалізованих служб області прозвітували про хід виконання завдань. Заступник директора Департаменту - начальник відділу інженерно-технічних заходів та експертизи Департаменту організації заходів цивільного захисту Сергій Осипенко прокоментував дії спеціалізованих служб цивільного захисту, дав декілька слушних порад.

 

О 12.30 відділом цивільного захисту, мобілізаційної роботи та охорони праці виконкому Комсомольської міської ради (начальник відділу – Неля Карпець), який здійснює координацію дій міських служб цивільного захисту, отримано нову ввідну про загрозу катастрофічного затоплення (по навчанню), у зв’язку з чим оперативно зібрано міську комісію з питань евакуації, голова якої заступник міського голови Ю.Муха провів засідання, де відпрацьовано дії відповідальних осіб. О 16.00 здійснено вибірковий огляд ряду збірних пунктів евакуації з метою перевірки якості виконання поставлених задач. Навчання продовжуються.