Проект міжнародної технічної допомоги ПРОМІС у Комсомольську

25.06.2015, 12:29

24 червня у рамках відбору міських територіальних громад, претендентів на участь у Проекті «Партнерство для розвитку міст», у малій залі Комсомольської міської ради відбувся ознайомчий візит представників Федерації канадських муніципалітетів та Проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС).

 

Гостей зустрічав перший заступник міського голови Дмитро Биков. На зустрічі були також присутні секретар Комсомольської міської ради Світлана Калашнік, заступник міського голови Надія Угнічева, директор департаменту економічного розвитку та ресурсів Ольга Овчиннікова, фахівці структурних підрозділів департаменту, гендерний консультант, член Комітету АМУ з питань рівних прав та можливостей чоловіків та жінок Неля Карпець, головний спеціаліст юридичного відділу Ігор Чернявський, ЗМІ.

 

Гостями міста стали: Ігор Лепьошкін - головний експерт з питань демократичного врядування та місцевого розвитку Проекту ПРОМІС; Кент МакМаллін – муніципальний експерт з питань розвитку бізнесу та демократичного врядування, м. Едмонтон, Канада; Керол Кардіш - консультант з питань розробки програм, м. Отава, Канада; Соломія Рожко – консультант з питань гендерної рівності; Андрій Беседін – перекладач.

 

Ще у квітні 2015 року Асоціація міст України та Федерація канадських муніципалітетів підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо встановлення парнерських стосунків з метою підтримки у впровадженні в Україні програми ПРОМІС. Впровадження Проекту ПРОМІС є логічним продовженням діяльності у сфері демократизації врядування та місцевого економічного розвитку територіальних громад України, яку було розпочато Проектом «Місцевий економічний розвиток міст України», що успішно реалізовувався АМУ протягом 2010-2014 років в Україні за фінансової підтримки Уряду Канади. Реалізацію Проекту «Партнерство для розвитку міст» в Україні здійснює Федерація канадських муніципалітетів за сприяння АМУ, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. 

 

Проект спрямовано на зміцнення муніципального сектору в Україні, впровадження ефективного демократичного управління та прискорення економічного розвитку шляхом підвищення спроможності українських міст у сфері демократизації врядування та місцевого економічного розвитку; створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу; підтримки процесу децентралізації та інтегрованого планування розвитку на місцевому, регіональному та національному рівнях.

 

Комсомольськ узяв участь у конкурсному відборі міст-партнерів Проекту, успішно пройшовши його І етап. Тож делегація представників Федерації канадських муніципалітетів та Проекту міжнародної технічної допомоги ПРОМІС у складі п’ятьох фахівців завітала до Комсомольська, щоб з’ясувати актуальні проблеми міста та визначити коло спільних інтересів у напрямку діяльності Проекту.

 

Зустріч проходила у два етапи: діалог з представниками влади та спілкування з представниками бізнесу, громадських організацій.

 

Відкриваючи зустріч, перший заступник міського голови Дмитро Биков подякував членам делегації за увагу до Комсомольська. Презентував гостям Комсомольськ, особливості соціально-економічного розвитку міста, його інвестиційні можливості, ініціативи місцевого розвитку. Перший заступник міського голови говорив про співпрацю міської влади та Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату», засновниками якого є голова правління ВАТ «Полтавський ГЗК» Віктор Лотоус, народний депутат України Костянтин Жеваго, завдяки якій в умовах економічної кризи стало можливим реалізувати ряд важливих соціальних проектів.

 

Головний експерт з питань демократичного врядування та місцевого розвитку Проекту ПРОМІС Ігор Лепьошкін ознайомив присутніх із основними напрямками реалізації проекту.

 

На ІІ етапі зустрічі до обговорення проблемних питань були залучені представники бізнесу: виконавчий директор Фонду підтримки підприємництва Валерій Горський, юрисконсульт Фонду підтримки підприємництва Михайло Черневський, голова ГО «Рада підприємців м. Комсомольська» Оксана Бикова, приватний підприємець, депутат Комсомольської міської ради Валерій Бучок, приватний підприємець, член виконавчого комітету Євген Годомський, директор ГО «Центр муніципального розвитку» Любов Хиль.

 

Голова громадської ради при Комсомольській міській раді Полтавської області Дмитро Вінівітін поінформував про співпрацю влади та громади.

 

Наразі Проектом ПРОМІС здійснюються робочі візити по містах України, що відібрані протягом І етапу. За результатами цих зустрічей до вересня 2015 року буде обрано, як мінімум,  16 міст-партнерів з чотирьох регіонів України (Вінницька, Запорізька, Івано-Франківська, Полтавська області). Після цього розпочнеться безпосередня робота з впровадження Проекту, який триватиме шість років та завершиться в березні 2021.