У Комсомольську відбулося засідання комісії щодо перейменування вулиць

26.06.2015, 13:06

Ухвалений Верховною Радою Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» N 317-VIII від 09.04.2015 зобов'язав місцеву владу  перейменувати області, райони, міста, села, вулиці та інші об'єкти топоніміки, які мають радянські назви. Так, серед символіки, яка потрапила під заборону, виявилися «назви областей, районів, населених пунктів, районів у містах, скверів, бульварів, вулиць, провулків, інших об'єктів, у яких використані імена або псевдоніми осіб, які займали керівні посади у комуністичній партії, починаючи з посад секретаря районного комітету і вище, вищих органах влади й управління СРСР, УРСР, інших союзних або автономних радянських республік, працювали в радянських органах державної безпеки, назви СРСР, УРСР, інших союзних або автономних радянських республік і похідні від них, а також назви, пов'язані з діяльністю комуністичної партії (включаючи партійні з'їзди), річницею Жовтневого перевороту 25 жовтня (7 листопада) 1917 р., встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, боротьбою проти учасників боротьби за незалежність України в ХХ столітті». У законі зазначено, що перейменування місцева влада має провести протягом шести місяців з дня набрання законом чинності (до 21.11.2015). Якщо вона цього вчасно не зробить, перейменування здійснить Кабінет Міністрів України своїми постановами.

 

У четвер 25 червня в малій залі Комсомольської міської ради Полтавської області відбулося засідання комісії з питань найменування (перейменування) об’єктів внутрішньо міського середовища, увічнення подій та пам’яті видатних діячів у м. Комсомольську.

 

На порядок денний засідання винесли перелік назв вулиць та провулків, які підлягають перейменуванню, обговорили пропозиції щодо назв вулиць, що вже надійшли від населення. Розглянули звернення учасників круглого столу  «Збереження культурної спадщини на території Комсомольської міської ради Полтавської області – на шляху до Європейської інтеграції» про підтримку пропозиції колективу Комсомольського історико-краєзнавчого музею вшанувати пам’ять видатних вчених-дослідників Строна А.О., Родіонова С.П., Доброхотова М. М.,  Крутиховської З.О., Шрамко П.П., Місяця І.О. та нашого земляка Халло В.Ф., завдяки яким підготовлено технічне обґрунтування про необхідність розробки корисних копалин та будівництво гірничо-збагачувального комбінату та міста. У ході засідання присутні обговорили можливість перейменування вулиць міста, що підлягають обов’язковому перейменуванню, на честь дослідників та відкривачів Кременчуцької магнітної аномалії. Заслухали історичну довідку, підготовлену працівниками Комсомольського історико-краєзнавчого музею про науковців, вчених та геологів, які зробили великий внесок у дослідження Полтавського Подніпров’я та Кременчуцької магнітної аномалії.

 

Відповідно до вимог Закону України N 317-VIII від 09.04.2015, процедури перейменувань, визначеної Інститутом Національної Пам’яті України фахівцями управління архітектури і містобудування опрацьовано наявні назви вулиць та провулків міста Комсомольська. За результатами роботи визначено перелік вулиць, що підлягають обов’язковому перейменуванню. Це вулиці: Леніна, Радянська, Петровського, Котовського та провулок Котовського.

 

Згідно з процедурою, визначеною на державному рівні, комсомольчани протягом 45 днів мають жваво обговорити зміни, внести свої пропозиції щодо перейменування вулиць. Збір пропозицій буде організовано з 01.07.2015. Свої пропозиції можна буде надіслати на електронну пошту, залишити повідомлення на сайті Комсомольської міської ради або вкинути у скриньку в паперовому вигляді у фойє виконавчого комітету міської ради (вул. Миру, 24, І поверх). Інформація про перейменування вулиць буде надана в ЗМІ. Позиція мешканців Комсомольська з порушених питань буде опрацьована та узагальнена. Результати аналізу будуть оприлюднені у ЗМІ. У вересні 2015 року заплановано провести громадські обговорення, дату та час проведення яких буде повідомлено додатково. Резолюцію громадських обговорень буде внесено на розгляд сесії Комсомольської міської ради для прийняття остаточного рішення.