апаратна нарада міського голови

29.07.2009, 16:49

27 липня відбулась апаратна нарада міського голови С.А. Супруна. Сергій Андрійович розповів про V Всеукраїнський муніципальний форум, що проходив 20-21 липня 2009р. у м. Ялта (АР Крим). Організатором заходу стала Асоціація міст України та громад. У рамках форуму були проведені Загальні звітно-виборні збори АМУ, під час яких Президент цієї організації — Дніпропетровський міський голова І.І. Куліченко розповів мерам міст про ситуацію, що склалася через застосування права вето Президентом України до Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України». Так, місцеві територіальні громади очікували, що бюджети на 2010 рік будуть формуватися за новими принципами, закладеними у новій редакції Бюджетного кодексу. Однак, застосування Президентом України права вето до Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», прийнятого ВРУ 23 червня 2009р., стало для них неприємним сюрпризом. Зокрема, через ветування цього закону Президентом територіальні громади недоотримають фінансування у вигляді податків і зборів на загальну суму понад 10 млрд. грн. - зазначив С.А. Супрун.

Сергій Андрійович повідомив про рішення, що було прийняте загальними звітно-виборними зборами Асоціації 20-21 липня 2009р. у Ялті:

- провести 24 липня 2009 року о 10.00 у м. Києві біля будинку Верховної Ради України відкрите засідання Загальних зборів Асоціації міст України та громад, і закрити їх лише після подолання Верховною Радою України вето Президента України щодо Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України»;

- схвалити Звернення Асоціації міст України та громад до лідера фракції Партії Регіонів у Верховній Раді України В.Ф. Януковича щодо необхідності подолання вето Президента України щодо Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України»;

- схвалити Звернення Асоціації міст України та громад до усіх територіальних громад щодо ситуації, яка склалася через застосування вето Президентом України Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України».

Супрун С.А. розповів, що 24 липня о 10.00 під стінами Верховної Ради України відбулися відкриті Загальні збори Асоціації міст України, участь у яких брав і Комсомольський міський голова. Загалом же цей захід підтримали близько тисячі міських, селищних та сільських голів, депутатів місцевих рад з усіх областей України. До учасників зборів, які вимагали від народних депутатів подолання вето Президента України на нову редакцію Бюджетного кодексу, вийшли голова Верховної Ради України Володимир Литвин, заступник голови депутатської фракції від Партії регіонів Олександр Єфремов та голова депутатської фракції БЮТ Іван Кириленко. Володимир Литвин повідомив, що сьогодні необхідно шукати компромісне рішення, і на зустрічі делегації АМУ та голів двох провідних парламентських фракцій — від Партії регіонів та БЮТ досягнута домовленість про напрацювання уточнень до нового Бюджетного кодексу. З цією метою 24 липня розпорядженням Голови Верховної Ради України «Про утворення робочої групи з удосконалення тексту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» утворено робочу групу, до складу якої від АМУ та громад увійшли Козирєв П.Г. - міський голова

м. Українка, Пітцик М.В. - віце-президент з виконавчої роботи Асоціації міст України та громад і Таукешева Т.Д. - заступник Харківського міського голови. Робочій групі доручено у строк до 1 вересня підготувати та передати до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету відповідні пропозиції для їх опрацювання і внесення в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України — повідомив С.А. Супрун. Сергій Андрійович розповів також, що у Ялті Загальні збори Асоціації міст України та громад прийняли заяву щодо необхідноності негайного внесення змін до законодавства про місцеві вибори, вимагаючи від народних депутатів невідкладно, протягом вересня -жовтня 2009р. внести зміни до законодавства про місцеві вибори, передбачивши при цьому одночасне проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, а також проведення виборів депутатів місцевих рад всіх рівнів за мажоритарною виборчою системою.

Серед поточних питань, на яких детально зупинився Сергій Андрійович, - перерозподіл на позачерговій сесії міської ради, що відбулась 15 липня, 4,1 млн. грн. за результатами соціально-економічного розвитку Комсомольська у І півріччі 2009р. Міський голова наголосив також на необхідності проведення оргкомітету до 50-річчя Комсомольська: зокрема, щодо створення документального фільму до ювілейної дати, а також стосовно реконструкції скверу Першопрохідців і зведення Меморіального комплексу. Турбував міського голову і стан справ у інформаційному просторі: зокрема, стосовно того, що тижневик ТЕ публікує на своїх сторінках анонімні SMS-повідомлення, які містять чутки і домисли. «Міськвиконком відкритий для спілкування із комсомольчанами. Мешканці міста можуть отримати компетентну і достовірну інформацію, поставивши запитання мені або моїм заступникам як через письмові звернення, так і під час особистих прийомів громадян або проведення прямих ефірів по радіо і на телебаченні. Тому публікацію подібних анонімних чуток і недостовірних фактів вважаю неетичною», - заявив С.А. Супрун.

Секретар міської ради Н.Р. Карпець повідомила, що чергова сесія міської ради відбудеться 5 серпня 2009р., оголосила тему єдиного дня інформування («Державна підтримка сім'ї та дітей на Полтавщині») та розповіла про хід роботи щодо формування Єдиного реєстру виборців і створення об'єднаного органу самоорганізації населення у мікрорайонах приватної забудови.

Заступник міського голови Л.М. Биндич розповіла, про що йшлося на апаратній нараді, яка нещодавно відбулася у голови ОДА В.М. Асадчева. Зокрема, Комсомольськ «голосно заявив про себе» випадком із захворюванням 4-х осіб на ботулізм через вживання неякісної копченої риби. З метою запобігання подальшим проявам цього захворювання у місті, Комсомольською міською санепідемстанцією роздруковано листівку щодо профілактики ботулізму, яку буде розповсіджено серед закладів торгівлі, на підприємствах та в освітніх закладах міста. Друге важливе питання, яке піднімалось на нараді головою ОДА — випадки загибелі людей на воді. З цією метою усім містам обласного і районного значення рекомендовано запровадити жорсткий контроль за якістю води у водоймах області, а також постійно здійснювати перевірки місць купання людей. Людмила Михайлівна розповіла також про те, що 15 липня делегація від Комсомольска у складі її, як заступника міського голови, начальника управління праці та соціального захисту населення В.А. Єршової та директора ОРІ і СД «Калина» Л.В. Бабич відвідали Уманську конференцію, присвячену вирішенню соціальних питань, звідки привезли багато цікавих ідей. Кращі з цих ініціатив будуть запроваджені у Комсомольську, - наголосила Людмила Михайлівна.

Керуюча справами виконкому Л.Б. Кошара повідомила дату проведення чергового засідання виконкому — 18 серпня, документи необхідно здати до оргвідділу виконкому (каб. №308) до 11 серпня. Любов Борисівна попросила присутніх звернути увагу на Указ Президента України №508/2009 «Про заходи із забезпечення додержання прав фізичних та юридичних осіб щодо одержання адміністративних послуг», який вийшов 3 липня. Зокрема, цим документом ораганам місцевого самоврядування (далі - ОМС) запропоновано у строк до 1 вересня затвердити перелік адміністративних послуг, що надаються ОМС, комунальними підприємствами, установами та організаціями під час здійснення власних (самоврядних) повноважень органів місцевого самоврядування, із зазначенням послуг, суб'єктів їх надання, а для платних послуг — також їх вартості. Крім того, даним Указом Генеральній прокуратурі України запропоновано забезпечити здійснення з 1 жовтня 2009р. перевірки додержання прав фізичних та юридичних осіб щодо одержання адміністративних (державних) послуг. Любов Борисівна також попросила присутніх ознайомитись із листом Менрегіонбуду, де розміщено роз'яснення окремих положень постанови КМУ «Про затвердження типових штатів органів місцевого самоврядування». Зокрема, на заміну поняття «службовці» на підставі національного класифікатора професій України введено поняття «технічні службовці», прописано чисельність працівників місцевого самоврядування тощо.

На апаратній нараді також виступили голова правління ГО «ГФ з ОГП «Міська міліція» С.О. Хряпа, головний лікар міськСЕС М.М. Куліш, начальник міського відділу статистики Т.А. Максименко, а також спеціаліст відділу з фізичної культури і спорту.