Відеоконференція з впровадження енергоефективних заходів

14.07.2015, 17:00

13 липня міський голова С.Супрун, перший заступник міського голови Д.Биков, директор ДЖКГ П.Василюк узяли участь у відеоконференції з питання виділення коштів з місцевих бюджетів на відшкодування частини відсотків за кредитами, залученими населенням, ОСББ чи житлово-будівельними кооперативами, на придбання матеріалів та обладнання для впровадження енергоефективних заходів.

 

Впровадження альтернативних джерел енергетики – важливий крок на шляху до енергонезалежності. У рамках Державної цільової економічної програми енергоефективності та з метою підвищення енергоефективності житлових будинків філією Полтавського обласного управління АТ «Ощадбанк» здійснюються заходи щодо надання ОСББ/ЖБК та населенню кредитів. Умови кредиту розраховані таким чином, що при коротших строках кредиту можна не тільки не переплачувати відсотки за кредит, але й заощадити частину коштів. Держава компенсує 30% коштів від вартості матеріалів та обладнання приватним особам (власникам окремих будинків та квартир); 40% - ОСББ. Кредитна програма «Ощадний дім» від АТ «Ощадбанк» дає можливість зменшити комунальні рахунки, утеплити свій будинок, покращити зовнішній вигляд будинку, заощадити дорогоцінну енергію.

 

З метою моніторингу стану виконання енергоефективних заходів на Полтавщині, ПОДА проведено відеонараду, у ході якої заслухали керівників районів про хід реалізації проекту, обговорили досвід ефективної роботи ОСББ Полтавщини. Наголосили на необхідності впровадження в області енергозберігаючих проектів, що передбачають утеплення будинків, розробки відповідних програм на місцях. Запланували проведення чергової наради протягом наступного тижня.