Апаратна нарада

11.08.2015, 12:27

10 серпня перший заступник міського голови Дмитро Биков провів чергову апаратну нараду, у ході якої окреслив завдання, над якими найближчим часом будуть працювати структурні підрозділи міської ради та її виконавчого комітету, комунальні служби, бюджетні установи, організації.

 

Насамперед Д.Биков акцентував увагу присутніх на питаннях всеукраїнського масштабу, що матимуть вагомий вплив на подальший соціально-економічний розвиток міста, життя містян: децентралізацію влади, енергозбереження. Перший заступник міського голови поінформував, що до кінця вересня правки до Конституції України щодо децентралізації влади буде розглянуто на засіданні Верховної Ради України.

 

Сьогодні енергозалежність країни диктує потребу в жорсткій економії енергоресурсів та швидкій і ефективній термомодернізації. Міська влада активно впроваджує міські програми з енергоефективності, успішно залучає міжнародні донорські кошти. Дмитро Биков нагадав про дію вигідної державної кредитної програми «Ощадний дім» від АТ «Ощадбанк», що дає можливість зменшити комунальні рахунки, утеплити свій будинок, покращити його зовнішній вигляд, заощадити дорогоцінну енергію, зменшить розмір плати за комунальні послуги. З метою підвищення енергоефективності житлових будинків філією Полтавського обласного управління АТ «Ощадбанк» надаються кредити ОСББ/ЖБК та населенню. Держава компенсує ОСББ 40% коштів від вартості матеріалів та обладнання. На серпневій сесії Комсомольської міської ради буде розглянуто проект рішення про виділення коштів з міського бюджету на компенсацію першого внеску ОСББ для погашення кредиту по програмі «Ощадний дім» від АТ «Ощадбанк», у розмірі 10%.

 

КВП «Комсомольськтеплоенерго» заборгувало НАК «Нафтогаз України» 1,2 млн. грн., внаслідок чого місто не отримало ліміти на споживання природного газу. Постачання гарячої води жителям поки що під питанням. Міська влада зобов’язалася погасити борг, у письмовій формі звернулася до керівництва НАК «Нафтогаз України» з проханням виділити ліміти споживання блакитного палива. Над вирішенням цієї нагальної проблеми влада працює щодня – тривають перемови із НАК «Нафтогаз України».

 

У ході апаратної наради Д.Биков повідомив про результати виїзного засідання робочої групи Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, раціонального природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, що відбулося у м. Комсомольську 06 серпня під головуванням народного депутата України, голови підкомітету з питань державного моніторингу навколишнього природного середовища Івана Рибака. Відповідно до порядку денного розглядали питання про перспективи розвитку Біланівського родовища залізистих кварцитів. Перший заступник міського голови підкреслив, що майже 70% надходжень до державного бюджету України забезпечує гірничо-металургійна галузь. Як правило, собівартість видобутку залізної руди родовищ, що розробляються близько 40-60 років поспіль, з часом тільки зростає. Тому питання розробки нового Біланівського родовища залізистих кварцитів та будівництва сучасного ГЗК слід вважати проектом національного значення. Фахівцями докладно вивчено можливий екологічний вплив від будівництва ГЗК, виконано низку дослідів. З даного питання отримано висновки авторитетних експертів, у тому числі й провідних експертів ЄС. За даними Державної інспекції ядерного регулювання України, мінеральна сировина Біланівського родовища не є радіоактивним матеріалом. Проаналізовано ряд статистичних даних. За 2013-2014 роки у Комсомольській міській раді зареєстровано найнижчий рівень смертності у регіоні. Коефіцієнт смертності за 2013 рік становить 11,6 (на 1 тис. наявного населення), за 2014 рік – 12,2. У Полтавській області цей показник у 2013 році становив 16,6, у 2014 році – 17,1. У Козельщинському районі - у 2013 році склав 21,1, у 2014 році – 22,9. Варто також зазначити, що гірничодобувні комбінати, що працюють на території Комсомольської міської ради, Дмитрівської сільської ради, є соціально відповідальними підприємствами. Тільки за останні 8,5 років Благодійним фондом «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату», засновниками якого є народний депутат України К.Жеваго та голова правління ВАТ «Полтавський ГЗК» В.Лотоус, витрачено близько 450 млн. грн. на впровадження важливих для м. Комсомольська, с. Дмитрівки, сіл Кременчуцького району соціальних проектів, капітальних ремонтів, які значно підвищили рівень життя людей.

 

Перший заступник міського голови озвучив результати виконання міського бюджету за 7 місяців 2015 року. Міський бюджет перевиконано на 7,8 млн. грн., у зв’язку з чим на черговому засіданні сесії Комсомольської міськради депутати опрацюють питання перерозподілу додаткових надходжень згідно з програмами соціально-економічного розвитку.

 

У Комсомольську – гаряча пора: ведеться активна підготовка до нового опалювального сезону. Тривають регламентні роботи на котельнях, мережах тепло- та водопостачання, водовідведення. Зокрема, заплановано здійснити заміну 1,5 км теплової мережі.

 

Важливим є питання своєчасного виконання капітального ремонту покрівель житлових будинків. Уже відремонтовано покрівлі будинків № 64 та № 55 по вул. Леніна, на що витрачено більше 300 тис. грн. з міського бюджету. Капітальний ремонт покрівлі житлових будинків також виконано по вул. Леніна, 17/10, вул. Леніна, 34, частково виконано роботи по вул. Добровольського, 39, вул. Космонавтів, 17.

 

Здійснено заміну аварійних козирків на під’їздах житлового будинку по вул. Миру, 19; облаштовано такими ж козирками будинки по вул. Леніна, 18, 20, 28 (270 тис. грн.). Не менш значущим для комсомольчан стало питання герметизації міжпанельних швів житлових будинків. З початку 2015 року вдалося виконати герметизацію швів на 10 будинках (50 тис. грн.), роботи триватимуть і надалі. До початку опалювального сезону планується виконати герметизацію швів 50 житлових будинків на загальну суму коштів 750 тис. грн.

 

Паспорти готовності до нового опалювального періоду вже в наявності на 111 будинків. Це приблизно 52% від всього житлового фонду. Поточні ремонти в житлових будинках, пов’язані з підготовкою до зими, виконано на 65%.

 

За словами першого заступника міського голови Д.Бикова, готовність житлового фонду до нового опалювального сезону 2015-2016 складає 90%. А саме: поточний ремонт покрівлі виконано на 92%, гідравлічні випробування – на 90%, ремонт внутрішньобудинкової системи опалення – на 80%, системи гарячого водопостачання – на 72%, холодного водопостачання – на 78%, електромереж – на 79%.

 

Дмитро Биков також розповів про стан реалізації розпочатих інвестиційних проектів, поділився найближчими планами на майбутнє. За кошти міського бюджету (5 млн. грн.) для ВУВКГ придбали 2 сучасних екскаватори. «Слід сказати, що, оновлюючи техніку комунальникам, ми прагнемо підвищити якісний рівень надання послуг населенню та наблизити їх до європейських норм», - зазначив перший заступник міського голови. За сприяння ПРООН здійснено модернізацію 2 ліфтів у будинках ОСББ. На стадії завершення знаходяться проекти з будівництва каналізації в мікрорайоні Піддубне та реконструкції водогону мікрорайону Золотнище. Тривають роботи з капітального ремонту дороги по вул. Радянській. За сприятливих погодних умов та наявності коштів капітальний ремонт міських доріг буде продовжено. До середини вересня планують завершити ямковий ремонт внутрішньоквартальних проїздів, нанести дорожню розмітку. Незабаром розпочнеться реконструкція тротуару парної сторони вул. Гірників, ремонт футбольного поля ДЮСШ № 3.

 

На апаратній нараді заслухали інформацію першого заступника міського голови Д.Бикова про допомогу, надану Збройним силам України. Сьогодні за сприяння ВАТ «Полтавський ГЗК» розпочато новий проект - буде відремонтовано 3 бензовози та передано військовим за призначенням. За кошти Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» для більш оперативного реагування роті територіальної охорони Комсомольська передали в користування позашляховик Volkswagen Amarok.

 

Перший заступник міського голови також цікавився ходом оформлення субсидій у м. Комсомольську, станом виконання мобілізаційних заходів, санітарно-епідеміологічною, криміногенною ситуацією, спортивними досягненнями комсомольчан та підготовкою до відзначення Дня Незалежності України в місті.