15 років з турботою про людей

19.08.2015, 08:58

22 серпня 2015 року виповнюється 15 років з дня утворення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, який опікується про інвалідів праці, потерпілих на виробництві від трудового каліцтва та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності ,членів сімей загиблих на виробництві.

Шлях становлення та розвитку, який пройшов з 2000 року Фонд,засвідчив, що надійна та ефективна його робота є необхідною умовою соціальної стабільності українського суспільства.

Зі створенням Фонду було повністю вирішено проблему страхових виплат потерпілим на виробництві, радикально покращилося їх медико-соціальне обслуговування, що стало наочним виявом успішного виконання інституцією покладених на неї завдань.

У нашому місті теж працює робочий орган Фонду -відділення виконавчої дирекції ФССНВ, яке вже 15 років очолює Валентина Терещенко. Склад працівників відділення Фонду невеликий, всього 5 чоловік: начальник відділення, головний бухгалтер -Хижняк Марія Іванівна, страховий експерт з охорони праці Свєтлов Євгеній Іванович- це ті, які 15 років працюють у такому складі. Є у відділенні і молоде покоління : головний спеціаліст з обліку страхувальників- Руденко Світлана Анатоліївна,яка працює з 2008р., головний спеціаліст з страхових виплат Сорочук Наталія Анатоліївна, працює біля 2 років. 10 років відпрацювала головним спеціалістом по відшкодуванню шкоди потерпілим у відділенні Фонду Наумейко Любов Петрівна, яка на данний час продовжує працювати у Фонді ,але з тимчасової втрати працездатності. Пропрацювала майже 3 роки головним спеціалістом по роботі з роботодавцями в нашому складі Іванова Ольга Юріївна.

Є у Фонді вже і ветерани: Муржак Валентин Олексійович , пропрацював 8 років: спочатку заступником начальника відділення, потім головним спеціалістом по збору внесків та реєстрації страхувальників, зараз знаходиться на заслуженому відпочинку. .Всі працівники відділення Фонду відповідальні, і дуже чуйні люди. Так як наша справа і наші подопічні потребують особливого ставлення та уваги. І вони від нас її отримують.

За майже 15 років своєї історії Фонд виріс у потужну фінансову структуру, якій довіряють мільйони громадян, що перебувають під його надійним страховим захистом. Близько 300 тисяч осіб Фонд щомісячно проводить виплати у зв”язку з ушкодженням здоров”я, а також у разі смерті під час виконання трудових обов”язків.

Починаючи з 1 квітня 2001 року, на ці цілі використано близько 38 млрд.грн. Середньомісячний розмір страхової вплати на одного потерпілого(члена його сім”ї) зріс майже в 15 разів і за 2014 рік склав 1769 грн.

Міським відділенням виконавчої дирекції Фонду і сьогодні проводиться цілеспрямована робота з виконання статутних обов”язків на виконання Закону України “ Про загальнообов”язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”.Робота з соціального захисту, охорони життя і здоров”я громадян у процесі їх трудової діяльності проводиться нами в тісній співпраці з місцевими органами влади, профспілками, управліннями соціального захисту населення та Пенсійного Фонду, органами теруправлінь Держгірпромнагляду у Полтавській області та Криворізського гірничого округу Дніпропетровської області, банківськими установами, прокуратурою, медичними закладами.

Основними завданнями відділення Фонду є :профілактика нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Страховий експерт відділення бере участь у розслідуванні всіх нещасних випадках та професійних захворювань, у роботі комісій по перевірці знань працівників з питань охорони праці, надає консультаційну допомогу в оформленні нормативних документів. Одним із напрямків профілактичної роботи, спрямованої на зменшення кількості нещасних випадків на виробництві було і є підвищення рівня знань працівників, які вирішують питання охорони праці на підприємствах.

Щорічно за кошти Фонду навчаються спеціалісти з питань охорони праці підприємств, установ, організацій праці, фізичні особи, які використовують найманих працівників, 25-30 чоловік.

Відділення Фонду проводить страхові виплати, витрати за медичні послуги, медико-соціальну реабілітацію потерпілих та інвалідів, забезпечує протезно-ортопедичними виробами,технічними засобами реабілітації, санаторно-курортним лікуванням, медикаментами, лікування в ЛПЗ, автотранспортом та колясками.

Вагомим кроком у впровадженні та розвитку нових форм соціальної реабілітації інвалідів є започаткована Фондом у 2013 році та успішно продовжена минулого року , та готується її проведення в 2015 в м. Ужгороді традиція з проведення Всеукраїнських спартакіад серед інвалідів праці “Сила духу” після проведених обласних спартакіад.

Вже цілий рік відділення Фонду опікується потерпілими на виробництві, тимчасово переселеними з місць проведення АТО в Луганській та Донецькій областях. За рік працівники відділення Фонду змогли надати допомогу понад 90 таких осіб, і продовжуємо на цей час проводити страхові виплати цій категорії інвалідів та потерпілих.

Беззаперечні набутки, досягнуті за час існування Фонду, стали можливими завдяки високому професіоналізму й сумлінності колективу Фонду. Тож навіть попри всі суспільні та економічні потрясіння, яких зазнала Україна у 2014 році, Фонд і надалі залишається на своєрідній передовій захисту інтересів та законних прав людини праці.

І з нагоди ювілею хочеться побажати всім працівникам відділення Фонду терпіння і мудрості, душевного тепла у ставленні до людей, нових звершень у праці і морального задоволення від досягнутого. Щоденною благородною, кропіткою працею Ви вносите вагомий вклад у важливу справу соціальної реабілітації потерпілих, інвалідів праці та членів їх сімей.

Довгої та світлої Вам долі, теплого і привітного сонця, любові рідних, поваги колег і тих, хто щоденно потребує Вашої допомоги .

Хай Вам щастить!

Начальник відділення
В.М.Терещенко