Сесія Комсомольської міської ради

19.08.2015, 12:40

18 серпня у великій залі міськради під головуванням міського голови С.А.Супруна пройшла п’ятдесят дев’ята урочиста сесія Комсомольської міської ради Полтавської області шостого скликання.

 

Присутні у залі вшанували хвилиною мовчання пам'ять Заслуженого працівника культури України, колишнього директора Комсомольського Палацу культури і творчості Леоніда Андрійовича Котовського, який пішов з життя 16 серпня 2015 року.

 

Міський голова привітав усіх зі святом - Днем Незалежності. Депутати міської ради вшанували світлу пам'ять героїв, які загинули в зоні АТО, виконуючи свій обов’язок захисників Вітчизни. Міський голова С.А.Супрун, секретар Комсомольської міської ради С.О.Калашнік вручили рідним загиблого Гирмана Сергія Миколайовича орден «За мужність» ІІІ ступеня (Указ Президента України П.О.Порошенка від 4 червня 2015 року), медаль «За жертовність і любов до України» від Української православної церкви Київського патріархату та відзнаку «Мужність, честь, закон» від командування батальйону «Кривбас».

 

З нагоди Дня Незалежності міська влада вручила пам’ятний знак «За воїнську доблесть», нагрудний знак «Учасник АТО» Полозуну Павлу Вікторовичу; Грамоту Верховної ради України за заслуги перед Українським народом директору загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Тягай Наталії Анатоліївні; Подяки Полтавської обласної ради директору ТЦСО «Калина» Бабич Лідії Василівні та головному гірнику ВАТ «Полтавський ГЗК» Лотоусу Костянтину Вікторовичу. За сумлінне виконання обов’язків щодо організації підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року, сприяння Центральній виборчій комісії у здійсненні нею передбачених законодавством України повноважень комсомольчани були нагороджені Почесними Грамотами та Подяками ЦВК.

 

У ході пленарного засідання розглянули питання житлово-комунальної сфери, економічного розвитку та ресурсів, архітектури і містобудування, земельні, фінансові, гуманітарні та організаційні питання. 

 

Депутати міської ради затвердили звіт про виконання міського бюджету за І півріччя 2015 року, внесли зміни до показників міського бюджету поточного року.

 

Перший заступник міського голови Д.Г.Биков прокоментував План дій сталого енергетичного розвитку міста Комсомольська (ПДСЕР) на період до 2025 року. Відзначив його стратегічне значення для розвитку міста. У рамках міжнародної програми, що спрямована на зменшення викидів вуглецю (СО2), передбачено здійснювати моніторинг споживання газу, електроенергії, палива, води, тепла по місту й розробити заходи щодо зниження викидів СО2 до 2025 року на 20% у порівнянні з 2015. 

 

Про питання житлово-комунального господарства на сесії міської ради доповів директор департаменту ЖКГ П.Б.Василюк. Затверджено проекти рішень, що стосуються фінансування заходів з благоустрою, утримання вулично-дорожньої мережі, капітального ремонту житлового фонду, охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки в місті Комсомольську на 2015 рік.

 

Внесли зміни до Програми сприяння створенню і підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на 2015-2017 роки, які дадуть можливість ОСББ, учасникам кредитної програми «Ощадний дім», отримати з міського бюджету компенсацію - 10% обов’язкового першого внеску для утеплення своїх будинків. Відповідно до прийнятого рішення з міського бюджету для ОСББ виділяється понад 2,8 млн. грн. на впровадження проектів з енергозбереження. Держава, у свою чергу, компенсує учасникам кредитної програми 40% коштів від вартості матеріалів. Термомодернізація не тільки підготує будинки до зими, зменшить розмір оплати за опалення, а й покращить їх зовнішній вигляд.

 

Погодили проекти рішень про перейменування Комсомольської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 з поглибленим вивченням математики Комсомольської міської ради Полтавської області, Комсомольської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 з поглибленим вивченням англійської мови Комсомольської міської ради Полтавської області, Комсомольського НВК ім. Л.І. Бугаєвської «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 – Ліцей» Комсомольської міської ради Полтавської області, Комсомольського навчального-виховного центру Комсомольської міської ради Полтавської області.

 

Внесли зміни до розміру батьківської плати за навчання у ПСМНЗ «Дитяча музична школа» та ПСМНЗ «Дитяча художня школа».

 

Затвердили міську програму «Організація рятування людей на водних об’єктах міста Комсомольська на 2015-2019 роки», Програму будівництва та реконструкції об’єктів комунальної власності міста Комсомольська на 2015 рік, зміни до статутів комунальних підприємств.

 

Депутати міської ради опрацювали 30 проектів рішень щодо поновлення прав користування земельними ділянками, розглянули 43 питання архітектури і містобудування, підготовлені відповідними структурними підрозділами. 

 

Секретар Комсомольської міської ради С.О.Калашнік оприлюднила результати опитування комсомольчан на офіційному сайті міськради щодо зміни назв вулиць Комсомольська, які підлягають обов’язковому перейменуванню згідно з ЗУ «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» N 317-VIII від 09.04.2015. Найбільшу кількість голосів набрали пропозиції комсомольчан перейменувати:

  • вул. Леніна у вул. Героїв Дніпра, Центральну, Незалежності, Свободи або Металургів.
  • вул. Радянську у вул. Вернадського, Соборну.
  • вул. Петровського у вул. Доброхотова, Лесі Українки.
  • вул. Котовського у вул. Василя Стуса, Миколи Гоголя, Лесі Українки.
  • провул. Котовського у провул. Олеся Гончара.

Надходили також пропозиції дати назви вулицям - Сонячна, Незалежності, Зоряна, Щаслива, Барвінкова, Берегова,Дружби, Квіткова, каштанова, Яблунева, Трикотажників, Щастя, Любові, Добра, Абрикосова, Липова, Рожева, Рожева, Надії, Калинова, Християнська, Христова і т.д. Матеріали опитування опрацює комісія з питань найменування (перейменування) об’єктів. За результатами буде проведено депутатський клуб «Діалог». Проект рішення буде винесено на розгляд сесії Комсомольської міської ради.

 

Сергій Андрійович додав, що перейменування міста згідно із ЗУ місцева влада має провести протягом шести місяців з дня набрання законом чинності до 21.11.2015. Якщо вона цього вчасно не зробить, відповідне рішення прийме Верховна Рада України на підставі рекомендацій Українського інституту національної пам’яті. У вересні заплановано провести громадські слухання щодо доцільності перейменування м. Комсомольська Полтавської області, про час проведення яких буде повідомлено додатково. Міський голова звернувся до присутніх керівників з проханням провести в трудових колективах збори, протокольно зафіксувати пропозиції щодо перейменування міста та у строк до 07 вересня надати у виконком.

 

Депутат міської ради, начальник відділу культури і туризму І.І.Зеленська розповіла про культурно-масові заходи, заплановані у місті з нагоди Дня Незалежності, запросила усіх долучитися до святкування. Звернулася з проханням оформити фасади міських будівель елементами державної символіки.