Урочисте нагородження переможців міського конкурсу вишиванок «Ми – українці!»

25.08.2015, 13:37

24 серпня з нагоди відзначення Дня Незалежності України в Комсомольську відбулося  урочисте нагородження переможців міського конкурсу вишиванок «Ми – українці!».

 

Учасники конкурсу зібралися біля пам’ятника Т.Г.Шевченку. Після урочистого відкриття заходу комсомольчани, вбрані у вишиванки, рушили в супроводі міського муніципального духового оркестру парадом вулицею Миру до Театральної площі, де під гарячі оплески глядачів відбулася церемонія нагородження номінантів.

 

З вітальною промовою до громади виступив перший заступник міського голови Дмитро Биков: «Сьогодні ми з вами святкуємо День Незалежності загальноміським родинним дійством – конкурсом вишиванок «Ми – українці!», що має на меті збереження й використання вишиванки як унікального феномену культурного надбання українського народу. Адже в кожному узорі вишивки закладено генетичну пам’ять для нащадків, побажання миру й добра на многії літа. З нагоди свята бажаю вам, вашим рідним міцного здоров’я, щастя, достатку, миру, подальших успіхів в усіх справах і починаннях заради процвітання нової європейської держави – України!»

 

До щирих вітань з нагоди великого національного свята нашої держави – Дня Незалежності України – приєдналася секретар Комсомольської міської ради Світлана Калашнік: «Для кожного з нас Батьківщина починається зі свого рідного дому. Для нас цим домом є місто Комсомольськ. Ми з вами разом довели, що здатні зробити його чистим і комфортним, забезпечити гідне життя й умови для розвитку кожного мешканця. У ці святкові дні зичу вам особистого щастя, добра, достатку у ваших родинах, миру й сонця у кожному домі!»

 

Представники міської влади вручили переможцям дипломи та пам’ятні подарунки.

 

Журі визначило переможців у наступних номінаціях:

1. «Краща старовинна вишиванка» - В.Г.Пужаєнко;

2. «Краща авторська вишиванка» - Н.В.Галицька;

3. «Краща чоловіча вишиванка» - В.А.Следь;

4. «Краща жіноча вишиванка» - С.М.Поварова»;

5. «Краща дитяча вишиванка» - Ярослав Івахненко;

6. «Найстарший учасник у вишиванці» - А.Т.Подольська;

7. «Наймолодший учасник у вишиванці» - Марина Ржавіна;

8. «Найбільша родина у вишиванках» – родина Следів-Хохлових.

 

Члени журі запровадили додаткову номінацію «Краща юнацька вишиванка» та визначили переможця за цією категорією – К.С.Носуль.

 

Усього на конкурс було подано 31 заявку. Згідно з Положенням про конкурс його учасники надіслали власні фото у вишиванках і розповіді про те, як вони з’явилися в їхньому гардеробі. Фото і розповіді можна переглянути за посиланням http://www.rodis.org.ua/p/blog-page_7613.html

 

До складу журі увійшли перший заступник міського голови Дмитро Биков (голова журі), начальник відділу культури і туризму Ірина Зеленська, керівник проектів ГО «Центр «РОДІС» Володимир Дмитренко, викладач ПСМНЗ «Дитяча художня школа» Ірина Черниш, науковий співробітник міського історико-краєзнавчого музею Ірина Кракало.

 

Захід організовано Комсомольською міською радою, відділом культури і туризму, ГО «Центр «РОДІС».