Обговорюємо проект Конституції України

27.11.2009, 08:55

alt
alt«Ключовий і безальтернативний засіб навести порядок у нашій державі - це конституційна реформа. Я твердо наполягаю на конституційних змінах, які повинні виправити всі нинішні протиріччя. Відтак хочу оголосити, що підписую Указ про проведення загальнонаціонального обговорення проекту Конституції, внесеного Президентом України. Я готовий вислухати думку кожного українця. Вірю, що таке обговорення викличе широку громадську реакцію, яка змусить членів парламенту подбати не про свої крісла, а про свій народ».

Щиро Ваш,
Президент України Віктор Ющенко 


Конституція Президента допоможе навести порядок та відновити справжні права та свободи для всіх українців. Серед положень цієї Конституції найбільш важливими вважаю такі:

- Конституція Президента забезпечить справжній захист ваших прав та свобод у всіх сферах життя. Влада повинна здійснювати свою справжню функцію - служити людині. Люди отримають право подавати до парламенту проекти законів, які депутати матимуть розглядати якнайшвидше. Аби краще захистити права людини, я запропонував скоротити втричі – до однієї доби – строк затримання без рішення суду. Кожен зможе звертатися для захисту своїх прав не лише до звичайного суду, а й до Конституційного Суду України.

- Конституція Президента забезпечить однакові правила для всіх шляхом скасування депутатської недоторканності. Ті, хто складають закони та запроваджують правила, повинні нести таку саму відповідальність, як і всі інші.

- Конституція Президента зменшить кількість депутатів Верховної Ради. Нам необхідний професійний та ефективний парламент, що працюватиме задля блага всієї України. Один зі способів зробити парламент більш ефективним - зупинити розбазарювання коштів шляхом зменшення кількості депутатів.

- Конституція Президента запровадить таку систему виборів, щоби ви знали, кого обираєте. До парламенту депутати обиратимуться за відкритими списками – голосувати можна буде не лише за партію, а й за кандидатів. Для місцевих рад буде повернуто мажоритарну систему (голосування безпосередньо за кандидатів) – щоби кожну громаду представляв конкретний депутат, з якого люди могли би спитати. Це допоможе людям, а не політикам, вирішувати та обирати тих, хто представлятиме їх у парламенті.

- Конституція Президента поверне у ваші руки право обирати майбутнє України. Не буде змов політиків за спиною людей – буде обрання органів влади народом. Повноваження між органами влади буде розподілено так, аби кожен робив свою роботу і відповідав за неї.

Президент України Віктор Ющенко очікує побажання та пропозиції до свого проекту Конституції України.

Свої коментарі та пропозиції надсилайте:

ПОШТОВА АДРЕСА

Україна, 01030, Київ, вул. Пирогова, 7-а, Національний інститут стратегічних досліджень

Проект «Конституція Президента України Віктора Ющенка»

ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА proektkonst@niss.gov.ua

Проект Закону України "Про внесення змін до Конституції України"/натисніть для перегляду тексту документу/
Пояснювальна записка до проекту Закону України "Про внесення змін до Конституції України"/натисніть для перегляду тексту документу/

Порівняльна таблиця до проекту Закону України "Про внесення змін до Конституції України"/.pdf, 618Kb/