До роботи в новому навчальному році та осінньо-зимовий період 2015-2016 років ДНЗ готові

10.09.2015, 10:00

Згідно з розпорядженням міського голови комісією було проведено огляд готовності дошкільних навчальних закладів міста до роботи в осінньо-зимовий період 2015/2016 навчального року. Очолює міську комісію заступник міського голови Надія Угнічева. За результатами огляду встановлено:

Усього в місті функціонує 9 дошкільних навчальних закладів (далі ДНЗ), у яких налічується 2312 дітей з них:


  • 575 дітей ясельного віку;
  • 1601 дитина садового віку;
  • 4 загальноосвітніх перших класи в ДНЗ "Дзвіночок", "Росинка" для 113 учнів;
  • 2 підготовчих класи інтенсивної педагогічної корекції в ДНЗ "Казка" для 25 учнів.

У ДНЗ дошкільну освіту здобувають 99% дітей 5-річного віку, які проживають у місті.

З 2014 року прийом дітей до ДНЗ здійснюється на основі електронної реєстрації. Черги на влаштування дітей до ДНЗ немає.

Підготовка ДНЗ до початку навчального року та опалювального сезону знаходиться на постійному контролі відділу освіти, відповідних органів та служб, міськвиконкому, Комсомольського міськрайонного управління ГУ Держсанепідслужби у Полтавській області і т.д.

Усі ДНЗ готові до опалювального періоду 2015/2016 навчального року:

  • підписані акти готовності до опалювального періоду, паспорти та акти обстеження вентиляційних каналів;
  • промиті системи опалення та випробування гідронавантаження.

У ДНЗ виконані традиційні косметичні ремонти та генеральне прибирання всіх приміщень. Усі ДНЗ мають енергозберігаючі вікна і вхідні двері.

До початку навчального року в ДНЗ міста проведено або в стадії завершення капітальні та поточні ремонти покрівель, інженерних мереж, площ загального користування за потребою: Всього використано 1 029 770 грн бюджетних коштів, 535 824 грн Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату», 441 416 грн добровільних батьківських внесків.

Крім того, частково поновлено технологічне обладнання харчоблоків, пралень, замінено емальований та керамічний посуд, спецодяг, постільну білизну, дитячі меблі, килимове покриття, штори і ін., придбано дитячі іграшки, дидактично-методичний матеріал.

Серйозна увага приділяється дотриманню вимог пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності всіх учасників навчально-виховного процесу в ДНЗ: заклади укомплектовані пожежними рукавами та стволами, вогнегасниками. Забезпечується своєчасність та відповідність вимогам вимірів заземлення, опору ізоляції електрообладнання, про що у визначені терміни складаються відповідні акти.

Потребує завершення капітальний ремонт огорожі ДНЗ "Сонечко", вуличного освітлення дворів ДНЗ.

Для забезпечення повноцінного раціонального харчування дітей та його здешевлення в ДНЗ (крім НВК “Казка” – відсутнє овочесховище) проводиться заготівля овочів на зиму. З цією метою підготовлені овочесховища та тара. Уже засолено 1584 кг огірків, закуплено майже 500 кг меду, планується заквасити 1100 кг помідорів, закупити 1450 кг сухофруктів, 28,5 т картоплі тощо. Забезпечується безкоштовне харчування дітей пільгових категорій – сиріт та позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами в спеціалізованому ДНЗ "Казка", дітей, батьки яких беруть безпосередню участь в АТО, та 50% знижка для дітей із багатодітних сімей.

Кадрами всі ДНЗ забезпечені, до роботи в новому навчальному році та осінньо-зимовий період 2015-2016 років готові.