Громадські слухання з питання перейменування міста Комсомольська

18.09.2015, 15:59

У великій залі Палацу культури і творчості 17 вересня 2015 року відбулися громадські слухання з питання перейменування міста Комсомольська. Учасниками слухань були представники підприємств, установ, організацій, які розташовані на території міста, делегати від політичних партій, релігійних та громадських організацій, зареєстровані на території міста, депутати Комсомольської міської ради, представники органів самоорганізації населення, органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, представники засобів масової інформації, члени територіальної громади міста Комсомольська.

Головуючою на засіданні була секретар Комсомольської міської ради Світлана Калашнік. Напередодні проведення громадських слухань у колективи підприємств, установ, організацій, у громадські організації були направлені телефонограми з проханням провести обговорення з питання перейменування міста й направити протоколи проведених зборів з пропозиціями до виконкому. Надійшло 57 протоколів, усього в обговоренні взяли участь 5382 комсомольчанина: із них 5149 проголосували проти перейменування, за зміну назви – 203, 37 – утрималися.

Із 840 запрошених комсомольчан до зали на слухання завітали 635, хоча в соціальних мережах «активісти» прагнули проривати кордони, щоб відстояти назву міста.

Розпочав обговорення міський голова Сергій Супрун. Звертаючись до комсомольчан, Сергій Андрійович наголосив: «Сьогодні ми проводимо громадські слухання, щоб почути думку територіальної громади з питання перейменування міста Комсомольська відповідно до вимог чинного законодавства. Верховною Радою України ухвалено Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» N 317-VIII від 09.04.2015, який зобов'язує місцеву владу перейменувати області, райони, міста, села, вулиці та інші об'єкти топоніміки, які мають радянські назви до 21 листопада. Інститутом національної пам’яті України визначено, що наше місто, як і багато інших по Україні, теж підлягає перейменуванню. Сьогодні нам треба прийняти виважене рішення. Відповідальність за долю міста, майбутнє жителів Комсомольська залежить від нас із вами». Сергій Андрійович подякував комсомольчанам за єдність, мирну й стабільну працю, за дотримання громадського порядку в територіальній громаді.

Перший заступник міського голови Дмитро Биков зауважив, що тільки жителі мають вирішувати змінювати назву чи ні. «Наше місто побудоване в шістдесяті роки – роки «відлиги». Молоді люди, сповнені життя, юнацького запалу, ідеалізму й амбіційності піднімали країну. Саме в це десятиріччя був взятий курс на підвищення благополуччя народу. 12 квітня 1961 року виведений на орбіту перший у світі космічний корабель – супутник «Восток» з майором Юрієм Гагаріним на борту. У 1963 році космічний корабель «Восток-6» пілотувала перша у світі жінка-космонавт Валентина Терешкова. Наука зробила великий крок вперед, були зроблені важливі відкриття в науці. Розвивається освіта, література, кінематограф. Ось у такий динамічний час і розпочалося будівництво нашого міста. Пропоную, щоб місто називалося Комсомольськ», – підкреслив Дмитро Геннадійович.

Усім, хто бажав виступити на слуханнях, була надана така можливість. Свою активну громадянську позицію виявили п’ятнадцять мешканців Комсомольська. Проти перейменування міста проголосували 552 особи, за зміну назви – 43 мешканці, утрималися – 16 комсомольчан.

За результатами обговорень секретаріатом громадських слухань була вироблена резолюція, у якій зазначено, що учасники громадських слухань – представники територіальної громади міста Комсомольська – вирішили залишити назву місту – Комсомольськ; доручити Комсомольській міській раді звернутися до Верховної Ради України з ініціативою щодо невідкладного врегулювання питань проведення місцевих референдумів на законодавчому рівні задля того, аби кожен громадянин міста зміг висловити свою думку з приводу перейменування міста; запропонували внести зміни до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» №317 від 09.04.2015 щодо прийняття рішення про перейменування населених пунктів виключно місцевими референдумами у відповідних адміністративно-територіальних одиницях з урахуванням думки більшості населення, яке проживає на території відповідного населеного пункту, відповідно до закону про референдуми.

Резолюція громадських слухань із доповненнями буде винесена на затвердження Комсомольською міською радою, засідання якої відбудеться 20 жовтня 2015 року.