Відзнаки Президента України членам міської спілки ветеранів Афганістану

25.09.2015, 09:32

26 років минуло, як останній БТР розвідувального батальйону 201 дивізії з командувачем 40-ї армії перетнув афгансько-радянський кордон поблизу містечка Термез. Ця подія стала знаковою для тих, хто воював в Афганістані. Здавалося б пройшло не так багато часу, але світ змінився так, що його не впізнати: на Сході України гримить війна, деякі держави перестали існувати, натомість з’явились нові, ми переглянули історію, якісь із її подій тепер сприймаються інакше, зазнали змін навіть цінності. Однак ніколи, за жодних обставин, не втратить цінності подвиг людей, які жертвують своїм здоров’ям і життям заради мирного неба.

На Театральній площі біля міського Палацу культури і творчості 24 вересня відбулася церемонія вручення відзнаки Президента України – пам’ятної медалі «25 років виведення військ з Афганістану» членам міської спілки ветеранів Афганістану.

Привітати комсомольчан з нагородою завітали міський голова Сергій Супрун, перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Андрій Пісоцький, заступник голови правління з комерційних питань ВАТ «Полтавський ГЗК» Дмитро Спатар, директор Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату», депутат міської ради Вячеслав Мінязев, голова міської спілки ветеранів Афганістану Володимир Рубан.

«Український народ віддає глибоку шану усім без винятку солдатам і офіцерам, рядовим і генералам, робітникам та службовцям, яким судилося пройти вогняне горнило бойових дій в Республіці Афганістан та інших «гарячих» точках планети. Куди б не закидала доля наших земляків, яким довелося брати участь у миротворчих операціях, вони завжди чесно й сумлінно виконували військову присягу. За хоробрість, високий професіоналізм, надійність і благородство вони заслужили щиру подяку багатьох народів та примножили авторитет України як країни-миротворця», – наголосив у вітальному слові міський голова Сергій Супрун.

Хвилиною мовчання вшанували присутні пам’ять про героїв, загиблих на фронтах війни.

Відповідно до Указу Президента №765 від 10.10.2014 «Про нагородження відзнакою Президента України – пам'ятною медаллю «25 років виведення військ з Афганістану» 118 комсомольчан-афганців удостоєні цієї відзнаки.

Гурт «Контингент» з м. Лубен привітав однополчан піснями про буремні роки війни, від яких відділяють уже 26 років, про друзів, які були поруч і пішли у безсмертя, про життя, у якому необхідно вистояти, про гідність і честь.