Територіальна громада Комсомольська вшанувала світлу пам'ять загиблих солдат

30.09.2015, 10:42

29 вересня з нагоди святкування 72 річниці визволення Полтавщини від фашистських загарбників та форсування Дніпра територіальна громада Комсомольська на чолі із міським головою Сергієм Супруном, секретарем Комсомольської міської ради Світланою Калашнік, заступниками міського голови Надією Угнічевою та Юрієм Мухою зібралися біля стели «Хто загинув за Дніпро…» на урочистий мітинг, де вшанували світлу пам'ять загиблих солдат.

 

На загальноміському мітингу були присутні представники від підприємств, навчальних закладів, ветерани громадських організацій міста, духовенство, школярі. Традиційно для загальноміських урочистостей грав муніципальний духовий оркестр. Виступив хор ветеранів Комсомольська.

 

Мітинг відкрив міський голова С.Супрун, який привітав громаду із 72 річницею визволення Полтавщини від фашистських загарбників і форсування Дніпра: «У роки Другої світової на різних фронтах воювали, з кожним днем наближаючи перемогу, більше 200 тисяч наших земляків. Ми у вічному боргу перед кожним із них – тих, хто ціною власного життя, проявляючи нечуваний героїзм, сміливість та відвагу, зуміли врятувати Полтавщину, Україну і світ від нацистського поневолення. Важко знайти слова, якими можна було б передати всю вдячність за безсмертний подвиг переможців у найжорстокішій війні. Майбутні покоління у вічному боргу перед вами за обірвану війною юність, за мужність, героїзм, самопожертву, силу духу, яку ви проявили в боях за рідний край. Подвиг переможців у тій страшній війні з гідністю продовжують бійці, які сьогодні відстоюють незалежність та територіальну цілісність держави на її східних рубежах. Ми повинні об'єднати зусилля для майбутнього. Наше завдання нині – зберегти стабільну соціально-економічну обстановку в місті. Переконаний, що усі разом зможемо подолати ті випробування, що нависли над нашою країною, відстояти своє щасливе майбутнє у вільній, сильній, міцній демократичній державі. З глибокою повагою згадуємо і вшановуємо пам’ять тих, чиє життя забрала війна, схиляємося у доземному поклоні перед нині живими, усіма тими, хто проніс через лихоліття війни любов до Батьківщини й бажання бачити її заможною та квітучою. Бажаю вам міцного здоров’я, довгих років щасливого життя, нехай у ваших оселях завжди панують затишок та достаток, і кожен ваш день буде сповнений оптимізмом та бадьорістю духу». У ході урочистостей очільник Комсомольська вручив 16 ветеранам-комсомольчанам почесні відзнаки Президента, квіти.

 

Щирі слова вітань, побажання миру, добра, здоров’я прозвучали від голови ради Комсомольської міської організації ветеранів війни та праці, Почесного ветерана України Віри Станицької.

 

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять героїв-солдат, які знайшли тут вічний спокій, вклонилися померлим героям, поклали до обеліску квіти та вінки.

 

З нагоди свята для ветеранів та жителів міста у Палаці культури та творчості пройшов концерт творчого колективу Кіровоградської обласної філармонії.

 

Захід організовано з ініціативи міської влади відділом культури і туризму, КП «Комсомольський міський Палац культури і творчості».