Фестиваль «FERREXPO ROBOT FEST 2015» - у Комсомольську

9.10.2015, 15:19

08 жовтня вперше в Комсомольську розпочав свою роботу фестиваль інтелекту та високих технологій«FERREXPO ROBOT FEST 2015».

 

На головній площі міста за участі першого заступника голови Полтавської облдержадміністрації Андрія Пісоцького, першого заступника міського голови Комсомольська Дмитра Бикова, заступника голови правління з комерційних питань ВАТ «Полтавський ГЗК» Дмитра Спатаря, директора Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату», депутата міської ради Вячеслава Мінязева, директора з навчально-методичної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського Марини Кирилюк відбулося урочисте відкриття заходу. На фестивалі також були присутні секретар Комсомольської міської ради Світлана Калашнік, заступник міського голови Надія Угнічева.

 

Такий креативний та масштабний захід організовано в місті з ініціативи першого заступника міського голови Дмитра Бикова, який всіляко підтримує захоплення дітей науковими технологіями. Організаторами фестивалю виступиликомпанія FERREXPO, Комсомольська міська рада, Комсомольська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, ТОВ "Пролего". Свято стало можливим завдяки надійній підтримці спонсорів:Благодійного фонду "Полтавського гірничо-збагачувального комбінату", ВАТ "Полтавський ГЗК", КП "Комсомольський міський ПКіТ", ТОВ "ТРК "ГОК".

 

Урочисті вітання з нагоди відкриття фестивалю прозвучали від першого заступника голови Полтавської ОДА Андрія Пісоцького, який поділився з присутніми своїми приємними враженнями від попереднього візиту в місто, відзначив передовий досвід Комсомольська в розвитку робототехніки. «Досвід впровадження інноваційних високих технологій в ЗОШ № 1 – єдиний у регіоні. Це гордість Комсомольська, Полтавської області. Це те майбутнє, той потенціал, який буде піднімати країну», - зауважив перший заступник голови ПОДА.

 

Перший заступник міського голови Дмитро Биков привітав учасників фестивалю «FERREXPO ROBOT FEST 2015» зі святом. Зазначив, що вже протягом 3 років комсомольчани працюють у напрямку розвитку IT-технологій в школі. Фестиваль роботів є наступним кроком у даному напрямку. «Вірю, що найближчим часом, років через 10, роботи увійдуть у наше життя та значно полегшать людську працю. Сподіваюсь, що саме ваше покоління комсомольчан здійснить цей науково-технічний прорив у майбутньому. І ми ще почуємо про нових геніїв-конструкторів та робототехніків», - висловив свою думку Дмитро Биков.

 

Вітав дітей та дорослих на фестивалі «FERREXPO ROBOT FEST 2015» заступник голови правління з комерційних питань ВАТ «Полтавський ГЗК» Дмитро Спатар. Подякував міській владі за ініціативу та пропозицію взяти участь у заході. Пообіцяв і надалі підтримувати інноваційні ідеї юних робототехніків Комсомольська.

 

Директор Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату», депутат міської ради Вячеслав Мінязев назвав Комсомольськ найкращим містом на Землі, побажав учасникам змагань перемоги в чесній боротьбі, а глядачам – отримати задоволення від побаченого.

 

Директор з навчально-методичної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського Марина Кирилюк вітала учнів ЗОШ № 1 з днем народження школи, вручила директору навчального закладу Наталії Тягай вітальну листівку та чудовий яскравий букет квітів, побажала командам успіхів на рингу.

 

Фестиваль «FERREXPO ROBOT FEST 2015» відбувся на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. Під керівництвом директора навчального закладу Наталії Тягай школярі впевнено долають усі перешкоди на шляху до інноваційного розвитку особистості. Проблема, над якою працює школа: створення  інноваційної моделі сучасного навчального закладу, спрямованого  на формування всебічно  розвиненої особистості шляхом упровадження інформаційно–комунікаційних  технологій. Візитівкою ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 є 3D кінозал, кабінет інформаційних технологій, сучасний кабінет фізики, IT-центр, Apple-клас. Три роки поспіль у школі під керівництвом учителя інформатики Олександра Романа діти мають змогу відвідувати сучасний гурток «Юний робототехнік». За цей час вдалося згуртувати потужну команду науковців 5, 7, 9 класів «Prime robotics» та заявити про себе на всеукраїнському рівні.

 

Фестиваль зібрав 55 талановитих, творчих, ерудованих дітей, які продемонстрували свої творчі здібності у сфері роботобудування, інженерії і архітектури. Своїх роботів на цьому змаганні презентували 20 команд з Києва, Вінниці, Донецька, Дніпропетровська, Кіровограду, Тернополя, Кременчука і звісно Комсомольська.

 

У рамках фестивалю в Палаці культури і творчості пройшла цікава виставка, у ході якої юні науковці продемонстрували комсомольчанам та гостям міста найоригінальніші моделі роботів, створені з конструктора LEGO. У два етапи відбулися змагання керованих та автономних, тих, що самі обирають тактику бою, роботів-сумо, які у фіналі на сцені великої зали Палацу культури і творчості змагалися за першість. Загальний призовий фонд  склав 40 тис. грн.

 

У обох номінаціях визначено по три переможці, які були нагороджені цінними призами від Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» (ноутбук Lenovo, планшет Samsung, смартфон Samsung).

Ними стали команди:

Категорія «Автономні роботи»:

I місце – Sokrat (Вінниця)

IІ місце – Roboclub (Донецьк)

IІІ місце – Mario (Вінниця)

 

Категорія «Керовані роботи»:

I місце – Makswell (Тернопіль)

IІ місце – Creativ (Тернопіль)

IІІ місце – Експромт (Добровеличківка)

Призи щасливим переможцям вручали перший заступник міського голови Комсомольська Дмитро Биков, заступник голови правління з комерційних питань ВАТ «Полтавський ГЗК» Дмитро Спатар, директор Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату», депутат міської ради Вячеслав Мінязев. Серед перших місць в обох номінаціях було розіграно гран-прі (сучасний конструктор для створення роботів) від головного спонсора фестивалю - народного депутата України Костянтина Жеваго. Голова правління ВАТ «Полтавський ГЗК» Віктор Лотоус вручив команді Makswell (Тернопіль) гран-прі. З рук першого заступника голови Полтавської облдержадміністрації Андрія Пісоцького Віталій Роман (Комсомольськ, ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, тренер Олександр Роман) отримав окремий приз за найоригінальнішу конструкцію робота - сучасний конструктор для створення роботів.

 

 

08 жовтня учасники і гості фестивалю «FERREXPO ROBOT FEST 2015» також переглянули виступи міських творчих колективів, а також зробили сімейні і колективні фото з одним із роботів у фото-зоні. Другий день фестивалю робототехніки пройшов у гостинних стінах ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, де пройшли майстер-класи для учасників змагань. Фінальною крапкою фестивальної програми стала екскурсія на ВАТ "Полтавський ГЗК", де діти мали змогу побачити найбільший кар’єр у Європі, найбільші машини в світі. Вітаємо переможців! Майбутнє України – юні робототехніки, винахідники і архітектори!