Відбулася селекторна нарада

27.10.2015, 10:59

26 жовтня відбулася селекторна нарада Департаменту праці і соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації, у якій взяли участь заступники міського голови Надія Угнічева, Юрій Муха, начальник управління праці і соціального захисту населення Світлана Чернявська, директор департаменту житлово-комунального господарства Петро Василюк, начальник житлового відділу Інна Киричок, директор КП «ВУВКГ» Олександр Чуприна, спеціалісти управлінь, відділів та житлово-комунальних підприємств.

У ході роботи наради були розглянуті питання: «Про організацію роботи щодо надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг», «Про оформлення пільг за спрощеним порядком», «Про організацію роботи із забезпечення житлом осіб, які брали участь в АТО», «Організація роботи щодо професійної адаптації учасників АТО (виконання Постанови Кабінету Міністрів України №179 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку)»), «Про реалізацію Постанови Кабінету Міністрів України №105 « Про затвердження Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період».

Директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко наголосила, що у зв’язку зі значним підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги, єдиним механізмом підтримки населення при оплаті житлово-комунальних послуг є надання житлових субсидій. Станом на 23 жовтня 2015 року програмою житлових субсидій охоплено майже 242 тис. сімей, що становить 40,5% від загальної кількості сімей області. Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням і розраховується окремо на опалювальний та неопалювальний сезон.

Урядом 13 жовтня 2015 року внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848. За цим порядком органи праці та соціального захисту населення обраховують розміри субсидії на початку опалювального періоду без додаткового звернення громадян та оновлення інформації про комунальні послуги керуючись попередніми даними про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами.

Громадянам, які отримували субсидію протягом опалювального періоду 2014/2015 років, та ті, які звернулися за її призначенням в 2015 році органами праці та соціального захисту населення проведено автоматичні перерахунки розмірів субсидії на опалювальний сезон 2015/2016 років без додаткового звернення громадян, включаючи і тих заявників, яким на період неопалювального сезону була призначена субсидія в «нульовому» розмірі.

На початку листопада 2015 року кожній сім’ї, яка звернулася за субсидією, буде доставлено повідомлення про розмір призначеної субсидії на опалювальний сезон.

За результатами наради службам були надані відповідні завдання до виконання.