У місті Комсомольську з січня 2014 року діє Служба підтримки сім’ї

3.11.2015, 10:59

Служба підтримки сім’ї є підрозділом Центру соціально-психологічної реабілітації дітей у місті Комсомольську. Головною метою діяльності Служби є надання екстрених консультативних психологічних та юридичних послуг за зверненням батьків або осіб, що їх замінюють, дітей та молоді. Послуги здійснюються на безоплатній основі за зверненням телефоном або особисто.Форми роботи Служби підтримки сім’ї :

  • індивідуальне консультування (психологічне й юридичне);
  • психологічна діагностика;
  • заняття Батьківського клубу.

 

У разі потреби подальшої систематичної психокорекційної роботи, дитина, за заявою батьків або осіб, що їх замінюють, зараховується на денне чи стаціонарне відділення Центру для дітей для психолого-педагогічної корекції та соціальної реабілітації. За період діяльності Служби підтримки сім’ї було надано близько трьохсот послуг (консультативних та діагностичних, включаючи заняття Батьківського клубу).

Проблеми, з якими найчастіше звертались до Служби: нерозуміння батьками причин виникнення конфліктів у родині, порушення сімейної комунікації, некерована поведінка дитини, особливо на етапах вікових криз розвитку, труднощі в узгодженні між батьками єдиних методів виховання дитини, особливо в ситуації розлучення батьків. У період шкільного навчання виникають труднощі адаптації дитини до школи, стресові ситуації, пов’язані з навчальним процесом та взаємодією з однолітками.

У сім’ях з дітьми-підлітками батьки звертаються за допомогою у пошуку нових ефективних способів взаємодії з дитиною, оскільки колишні методи впливу в силу вікових особливостей сприймаються підлітком агресивно, роздратовано або ж ігноруються. У період становлення особистості, пошуку життєвої самореалізації, потягу до самостійності підліток сприймає життєві ситуації дуже гостро через нестабільність емоційної сфери, тривожності, підліткового негативізму та інших факторів, які є невід'ємною частиною даного вікового етапу. Тому Служба підтримки сім’ї для досягнення високої ефективності змін працює з усіма членами родини, орієнтуючись на запит сім’ї.

Служба підтримки сім’ї розташована у Центрі для дітей – вул. Добровольського, буд. 63 (будівля колишнього дитячого садочка «Теремок»),

тел. 21788; 097 905 9687.