Про роботу закладів культури у 2015 році

5.11.2015, 14:41

Робота закладів культури у 2015 році була спрямована на розвиток духовного та естетичного виховання жителів нашого міста, а також на реалізацію державної культурної політики.

Основними культурно-мистецькими подіями цього року стали: відзначення 26-ї річниці виводу військ з Афганістану, 201-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка, 72-ї річниці визволення Полтавщини та 71-ї річниці визволення України. У лютому-березні пройшли відбіркові тури міського фестивалю дитячої творчості «Дніпрова хвиля», у якому взяли участь близько 600 учасників. Наприкінці квітня ми відзначали 55-річний ювілей міста, у рамках якого відбулися гала-концерт переможців мистецького фестивалю «Дніпрова хвиля», звітний концерт колективу музичної школи, урочистості для першопрохідців та масштабні культурно-мистецькі заходи на Театральній площі. Також цілий ряд культурних заходів був присвячений відзначенню державних і міських свят, зокрема: 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі, Дня пам'яті та примирення, Дня Конституції, церемонії вручення медалей випускникам. Яскраво запам’яталися комсомольчанам заходи до Дня Незалежності. Так, 24 серпня було проведено культурно-мистецьку акцію патріотичного спрямування «З Днем народження, Україно!», під час якої було організовано:

  • покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку;
  • парад вишиванок та конкурс вишиванок «Ми – українці!»;
  • виставку-ярмарок виробів народних умільців Комсомольська;
  • конкурсно-акційну програму «З Днем народження, Україно!», під час якої було відзначено активних учасників і переможців конкурсу авторських віршів про Україну, конкурсу дитячих малюнків на асфальті «Я люблю Україну», акції «Спільна листівка «З Днем народження, Україно!». Програму завершив виступ творчих колективів ПК і Т та міста.

На жаль, у зв’язку зі складною суспільно-політичною ситуацією в Україні, кількість культурно-масових заходів у цьому році зменшилася. Не проводилися у цьому році Міжнародний дитячий фестиваль «Мистецьке сузір’я» та Міжнародний фольклорний фестиваль «Калинове літо на Дніпрі».

Приємно бачити, як розвиваються і працюють сьогодні наші заклади культури: школи естетичного спрямування, міські бібліотеки, історико-краєзнавчий музей і, звичайно, Палац культури і творчості, який є головним культурним центром нашого міста.

У школах естетичного спрямування навчається близько 490 юних комсомольчан. Цього року учні музичної школи посіли призові місця в обласному конкурсі «Юний віртуоз Полтавщини», а вихованці художньої школи здобули перемоги у Всеукраїнському конкурсі «Я хочу жити в якісному світі» та в обласному конкурсі «Світ навколо нас».

У цьому році в художній школі за кошти міського бюджету до нового навчального року було відремонтовано два навчальних класи на суму 150 тис. грн. Також активно працює реконструйований у виставкову залу кабінет скульптур, де постійно проводяться художні виставки робіт учнів та викладачів, виконані у різних техніках.

Крім того, було виділено 200 тис. грн на заміну вікон у Центральній публічній бібліотеці та 200 тис. грн – на світлове обладнання ПКіТ.

Тож я щиро дякую міській владі, Благодійному фонду «Полтавського ГЗК» та його засновникам за підтримку й допомогу, яку вони надають сьогодні нашим закладам культури.

Активно працює та розвивається ПКіТ. Його колективи вражають своїми новими виступами, костюмами та концертними програмами. Проводиться велика гастрольна діяльність. На сцені ПКіТ за цей рік відбулося близько 50 гастрольних заходів, учасниками яких стали «Лісапетний батальйон», «Фрістайл», ансамбль пісні і танцю «Кутаїсі», гумористичне шоу з Сергієм Притулою, колективи Полтавської обласної філармонії та ін. Значно покращується матеріально-технічна база цього закладу.

У колективах палацу займається понад 600 учасників. Справжньою гордістю є 16 творчих колективів. Десять з них мають звання «Народний», чотири – «Зразковий». Тільки за останні два роки творчі колективи стали переможцями та учасниками Міжнародних фестивалів у Болгарії, Італії, Угорщині, Словаччині та Польщі. Щорічно в середньому глядацьку залу палацу відвідують 100 000 глядачів, з них 40 000 глядачів – дитяча та юнацька аудиторія.

Сьогодні Палац культури і творчості є одним із сучасних та ведучих закладів культури Полтавщини.

 Хотілося б зупинитися і на діяльності КЗ «Централізована бібліотечна система». Це – центральна публічна бібліотека, бібліотека для дітей та бібліотечні філіали. Крім того, в цьому році відбулася передача бібліотечного фонду профспілкової бібліотеки ВАТ «Полтавський ГЗК» до КЗ «Централізована бібліотечка система».

Центральна публічна бібліотека м.Комсомольська співпрацює з різними міськими громадськими організаціями і стає справжнім центром громадської активності. Бібліотечні працівники організовують заходи для вивчення запитів різновікових груп користувачів. Проводять соціологічні дослідження, опитування.

Активно працюють бібліотечні клуби за інтересами: «Чомучки» (бібліотека для дітей) та «Зустріч» (бібліотека для дорослих). Бібліотечні системи поповнились книгами, які подарували меценати, добродійники, користувачі, депутати міської ради.

Щомісячно у виставковій залі бібліотеки для дітей проводяться виставки творів місцевих майстрів та художників з інших міст України: «Оголена душа» Надії Мироненко (м. Харків), «Яблуко від яблуні» Ганни Арламової та її учнів, «Місто в рамі» (міський пейзаж у творах художників) та ін.

До завершення року відділ культури і туризму спільно з ПК і Т готують ряд міських культурно-мистецьких заходів, а саме – День першопрохідців, відкриття міської новорічної ялинки, звітний концерт учнів та викладачів дитячої музичної школи, новорічні ранки, театралізоване свято на Різдво Христове.

Шановні колеги! Я щиро вітаю вас з професійним святом – Всеукраїнським днем працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Дякую всім вам за сумлінну працю, безперервний творчий пошук, за вагомі здобутки.

Бажаю вам, шановні колеги, міцного здоров’я, щастя, благополуччя, великих творчих успіхів і невичерпної наснаги. Нехай здійсняться всі ваші мрії і бажання, а кожен день вашого життя буде світлим і сонячним, дарує радість творчого натхнення і життєвих перемог.

 

Начальник відділу культури і туризму
І.І. Зеленська