Комсомольськ йде в ногу з часом

20.11.2015, 10:49

У ході виїзної робочої наради, що відбулася в четвер 19 листопада на дільниці каналізаційно-очисних споруд КП «ВУВКГ», міський голова Дмитро Биков ознайомився із ходом впровадження нового міського енергоефективного проекту з встановлення теплових насосів.

 

Участь у виїзній нараді також взяли перший заступник міського голови Олександр Чуприна, секретар Комсомольської міської ради Сергій Дорота, директор ДЖКГ Петро Василюк. Очільник Комсомольська оглянув обладнання, ознайомився з ходом монтажних робіт, поспілкувався із представниками Київської підрядної організації, які монтують обладнання.

 

Проект «Реконструкція системи опалення будівлі каналізаційних очисних споруд м. Комсомольська Полтавської області з використанням теплових насосів» передбачає встановлення двох теплових насосів на дільниці КП «ВУВКГ» для відбору теплової енергії з міських каналізаційних стоків. Тепловий насос дає технічну можливість акумулювати тепло стоків (температура стоків взимку не менш ніж + 15º С, влітку + 40º С), підвищити його градус та нагріти воду в мережі, яка забезпечить обігрів приміщень. Впровадження даної технології в повній мірі забезпечить потребу дільниці каналізаційних очисних споруд у тепловій енергії, дасть можливість обігріти 1200 м² побутових та виробничих будівель і споруд. Дмитро Биков відзначив високу ефективність даної технології. Теплові насоси давно використовуються в усіх розвинених європейських країнах. Вони визнані екологічно безпечними. У якості джерела для отримання теплової енергії можна використовувати наявний безкоштовний та необмежений ресурс - каналізаційні стоки, ґрунт, воду річок, повітря. Міський голова зазначив, що використання теплових насосів є енергетикою майбутнього. Проект «Реконструкція системи опалення будівлі каналізаційних очисних споруд м. Комсомольська Полтавської області з використанням теплових насосів» впроваджується в Комсомольську вперше. Його вартість склала 4 млн грн, строк окупності – 4,5 роки. Очікується, що система запрацює вже в грудні 2015.

 

Перший заступник міського голови Олександр Чуприна, який брав участь у реалізації даного проекту, пояснив, що його впровадження дасть можливість значно зекономити кошти на виробленні тепла, бо опалення дільниці каналізаційних споруд поки що здійснюється за рахунок електричних котлів, що працюють на дороговартісній електричній енергії.

 

Міський голова залишився задоволеним результатами наради. Підкреслив, що сьогодні є надзвичайно важливим поєднати передові технології альтернативної енергетики та захист навколишнього середовища.