65-ї річниця визволення України від німецько-фашистських загарбників

5.11.2009, 15:32

28 жовтня з нагоди 65-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників відбулись масові заходи по вшануванню загиблих воїнів. Представники підприємств, установ, організацій міста взяли участь у церемонії покладання вінків і квітів до меморіалу «Вічний Вогонь». На урочистому мітингу виступили міський голова С.А. Супрун, о. Георгій та представник від ветеранської організації.

Зокрема, Сергій Андрійович зазначив: «Сьогодні ми відзначаємо 65-у річницю з дня визволення України від гітлерівських загарбників. З метою увічнення героїчного подвигу нашого народу у Великій Вітчизняній війні підписано Указ Президента України про встановлення Дня визволення України від фашистських загарбників, який відзначатиметься щорічно 28 жовтня. Внесок України у перемогу антигітлерівської коаліції - вирішальний і священний, адже саме на цій території відбулась низка наступальних воєнних операцій... За перемогу Україна заплатила страшну ціну: 9 мільйонів наших земляків загинули на полях бою, під час каральних акцій нацистів, у в'язницях і концтаборах; понад 2 мільйони наших співвітчизників було примусово вивезено до Німеччини. Ми повинні пам'ятати про це, і гідно вшановувати тих, хто подарував нам радість жити під мирним небом. У цей величний для кожного з нас день вклоняємося світлій пам'яті тих, хто поліг за нашу свободу, з вдячністю вшановуємо ветеранів війни, з особливою силою усвідомлюємо, що любов до рідного краю робить нас непереможними».

По завершенні церемонії покладання вінків та квітів до Вічного Вогню у малій залі міського Палацу культури і творчості відбувся безкоштовний концерт для всіх бажаючих, на якому звучали пісні воєнних років.