апаратна міського голови

23.11.2009, 11:32

16 листопада відбулась апаратна міського голови С.А. Супруна. Сергій Андрійович привітав із професійним святом працівників радіо, телебачення і зв'язку, побажавши їм успіхів у праці та творчого натхнення.

Основне питання наради, на якому акцентував увагу С.А. Супрун, стосувалось епідеміологічної ситуації у Комсомольську. Зокрема, Сергій Андрійович повідомив, що епідемія грипу в місті поступово йде на спад. Двічі на день інформація про епідситуацію в місті передається до Полтави, в обласний штаб з протидії грипу, а далі - до Міністерства охорони здоров'я, тобто ситуація з грипом знаходиться повністю на контролі уряду — зазначив міський голова. У Комсомольську виконали всі рекомендації обласного штабу з протидії епідемії грипу:
  1. склали список т. зв. «групи ризику» з метою її забезпечення вакциною для щеплень
  2. придбали ліки від грипу
  3. додатково отримали із Держрезерву 1000 метрів марлі для пошиву пов'язок
  4. заборонили (до особливого розпорядження) проведення масових заходів, - повідомив С.А. Супрун
Начальник управління охорони здоров'я Ю.В. Ковпак повідомив, що у місті заклади охорони здоров'я знаходиться на посиленому режимі роботи. Станом на 16 листопада у Комсомольську значиться 16 осіб, хворих на пневмонію (15 дорослих і 1 дитина), двоє знаходяться у важкому стані в реанімаційному відділенні Комсомольської міської лікарні, і їхнє лікування погоджено із консультантами з Полтави. Крім того, Комсомольськ найкраще в області забезпечений масками, - зазначив Юрій Васильович.

Обговорювались на апаратній нараді і фінансові питання. Зокрема, міський голова С.А. Супрун повідомив, що на 42-ій сесії Комсомольської міської ради п'ятого скликання, яка відбудеться 18 листопада, планується додатково перерозподілити з міського бюджету 300 000 грн., з яких 112000 грн. направити міській лікарні для придбання м'якого інвентаря і заміни лікарняних ліжок на нові. Сергій Андрійович висловив своє невдоволення тим, що в приватному друкованому тижневику розміщено відкритий лист на ім»я міського голови за підписом лідерів ветеранських організацій та Клубу першопрохідців з вимогою замінити меблі та придбати м»який інвентар міській лікарні, а також переглянути умови оренди аптечного кіоску на території цього медичного закладу з тим, щоб стимулювати приватного підприємця - власника аптеки - знизити ціни на ліки. С.А. Супрун зауважив, що жоден з тих, хто поставив свій підпис під листом, не звернувся до нього особисто, не назвав проблему, а написав скаргу до газети. Сергій Андрійович підкреслив, що будь-яке рішення про перерозподіл бюджетних коштів приймається гласно, відкрито, із запрошенням на сесію міської ради представників міських громадських організацій, і ніколи міська влада не відмовляла у допомозі людям похилого віку.

С.А. Супрун повідомив, що місто отримало дотацію із держбюджету на індексацію заробітної плати і оплату енергоносіїв. Розповів Сергій Андрійович і про результати соціально-економічного розвитку Комсомольська за 9 місяців поточного року. «Показником економічної стабільності міста є те, що ми перевиконуємо бюджет. Так само — стабільно, з перевиконанням плану, ми маємо закінчити календарний рік», - підкреслив він. С.А. Супрун дав доручення управлінням, відділам і службам виконкому переглянути усі нормативні документи, що знаходяться на контролі, щоб своєчасно виконати доручення керівництва.

Міський голова приділив велику увагу питанням житлово-комунального господарства. Зокрема, С.А. Супрун повідомив, що за підсумками щорічного Всеукраїнського конкурсу стосовно кращого благоустрою і правопорядку, оголошеного Міністерством ЖКГ, Комсомольськ серед міст ІІІ категорії посів ІІІ місце.

Разом з тим, міський голова назвав неефективною роботу вакуумної сміттєзбиральної машини: у місті повільно йде робота по збору опалого листя. С.А. Супрун дав доручення управлінню ЖКГ жорстко контролювати використання цієї машини, і, за потреби, затвердити інший режим роботи.

 Сергій Андрійович повідомив: з метою запровадження в місті роздільного збору сміття (сухого і вологого) наступного року планується повністю оновити сміттєзбиральні контейнери. Питання ж щодо їх встановлення є проблемним, оскільки вже існують перші нарікання від комсомольчан. Так, до міського голови звернулись із колективною скаргою мешканці будинків №31 по вул. Миру та №53 по вул. Леніна: у своїх зверненнях комсомольчани просять не встановлювати контейнерні майданчики близько від будинків.

Зі свого боку, Сергій Андрійович зазначив, що спеціалістами УЖКГ має бути проведена певна роз'яснювальна робота через місцеві ЗМІ щодо запровадження у місті проекту по роздільному збору сміття, з проханням до мешканців міста протягом 30 днів надати свої зауваження і пропозиції до цього нововведення.

Вдало, на думку міського голови, у Комсомольську проходить опалювальний період: погодні умови дозволяють використовувати природний газ на котельних з максимальною економією, і так, щоб у квартирах комсомольчан було тепло.

С.А. Супрун розповів, що міська влада активно працює і над питаннями впровадження альтернативних технологій опалення (зокрема, на котельній 15 мікрорайону). Для цього залучаються кошти як міського бюджету, так і фінанси грантів.

Також міський голова повідомив, що Клуб першопрохідців 27 листопада святкуватиме 20-річчя створення цієї організації.

Секретар міської ради Н.Р. Карпець повідомила дату проведення чергової, 42-ї сесії Комсомольської міської ради п»ятого скликання — 18 листопада. Цього ж дня заплановано проведення Дня депутата з елементами навчального семінару «Вулиці нашого міста». Неля Ростиславівна повідомила також, що на засіданнях 6 постійних комісій обговорювався законопроект про великий Державний Герб України, запропонований до розгляду народними депутатами України О.Білозір, Г. Герман та К. Ващук. Депутати міської ради висловили до проекту низку пропозицій та зауважень, які будуть направлені до Верховної Ради України.

Також Неля Ростиславівна повідомила, що на другу декаду грудня заплановано проведення громадських слухань на тему «Ставлення територіальної громади Комсомольська до Концепції забудови набережної».

Перший заступник міського голови Ю.М. Муха звернувся до головних розпорядників коштів з проханням мкскимально економно використовувати фінансові ресурси, оскільки невідомо: буде прийнято Державний бюджет-2010 до кінця поточного року чи ні. Якщо є економія по заробітній платі — тоді можна давати додаткову премію працівникам, якщо ні — краще закумулювати кошти на січень 2010р.

Заступник міського голови Л.М. Биндич повідомила, що 28 листопада — День пам»яті жертв голодомору. Цього дня проводитиметься Всеукраїнська акція «Запали свічку», і на всіх установах, організаціях, підприємствах міста будуть приспущені державні прапори, а о 16.00, на знак скорботи, транспортні засоби подаватимуть звукові сигнали.

Керуюча справами виконкому Л.Б. Кошара повідомила дати виходу у прямий ефір телепередачі за участю міського голови «Діалог з владою» - 24 листопада (тема - «Про соціально-економічний розвиток міста за 10 місяців 2009р.») і радіопередачі «Влада і громада» - 30 листопада (тема - «Про підготовку до ювілею міста»). Любов Борисівна звернулась до керівників відділів, управлінь і служб виконкому з проханням своєчасно реагувати на розпорядження голови ОДА. Також Л.Б. Кошара акцентувала увагу присутніх на тому, що до 15 грудня триває передплата періодичних видань, і попросила попрацювати із підпорядкованими структурами щодо передплати таких видань, як «Голос України», «Урядовий кур»єр», «Зоря Полтавщини» і «Громадська думка». Керуюча справами виконкому зазначила, що цього року майже вдвічі знизилась кількість протоколів про адміністративні правопрушення, майже немає протоколів за порушення правил благоустрою.

Любов Борисівна повідомила, що за дорученням міського голови загальний відділ виконкому зробив аналіз дотримання графіка відпусток, а також підкреслила: відповідно до ЗУ «Про відпустки» при складанні цього графіка враховуються інтереси підприємства, працівників, а також можливості надання відпустки.

Л.Б. Кошара нагадала: при плануванні діяльності на наступний, 2010 рік, управлінням, відділам і службам виконкому необхідно у строк до 27 листопада надати графік відпусток працівників (із вказанням, хто виконуватиме обов»язки працівника за його відсутності), пропозиції до плану внутрішнього навчання, а також звіти про навчання осіб, які знаходяться у кадровому резерві.

Начальник відділу у справах сім»ї та молоді Т.В. Оробченко нагадала присутнім, що 3 грудня — міжнародний День інвалідів, і попросила перерахувати посильну фінансову допомогу до Фонду «Милосердя» для потреб сімей, у яких виховуються діти-інваліди.

На апаратній нараді також виступили представники правоохоронних органів: МВ ГУМВС, ДАІ, а також голова правління ГФ з ОГП «Міська міліція» С.О. Хряпа.