Звернення міського голови!

27.11.2009, 08:59

Шановні комсомольчани, дорогі земляки!

Цьогоріч Указом Президента України 28 листопада визначено як День пам»яті жертв голодоморів. Це одна із найстрахітливіших і найсумніших дат не тільки в нашій, а й у світовій історії. Коли дослідники говорять про голодомор 1932-1933рр., мається на увазі період з квітня 1932р. по листопад 1933р. Саме за ці 17 місяців (приблизно 500 днів) в Україні загинули мільйони людей.

У пік голодомору українські селяни вимирали: 17 людей за хвилину, 1000 людей за годину, 25000 людей на день. Ми знали, що був сам факт голоду, але багато людей (я можу сказати це і про себе), не знали справжніх причин і масштабів цієї трагедії. Окремі регіони України (Київщина, наприклад) втратили майже третину свого населення. Внаслідок голоду 1932-33 рр. кожен п'ятий в Україні помер голодною смертю.

Наше покоління має спокутувати своє безпам‘ятство і незнання (хай навіть і ненавмисне) всієї правди про голод 33-го в Україні.

Адже наперекір усім бідам народ наш вистояв і вижив. Не розтанув і не розчинився в морі народів, як то не раз бувало з багатьма в історії людства.

Я прошу кожного комсомольчанина схилитися перед пам’яттю наших невинно загиблих братів і сестер.

Увечері 28 листопада по всій Україні будуть запалені поминальні свічі. Закликаю кожного комсомольчанина, кожну родину приєднатися до Всеукраїнської акції, гідно вшанувати пам'ять жертв голодомору, і цим виступити проти будь-яких виявів ненависті і нетерпимості до людського життя.

Міський голова                 С.А. Супрун