засідання сорок другої сесії Комсомольської міської ради п'ятого скликання

7.12.2009, 16:20

18 листопада відбулось засідання сорок другої сесії Комсомольської міської ради п'ятого скликання, де розглядались питання фінансові, охорони здоров'я, житлово-комунального господарства та екології, земельні, а також питання архітектури і містобудування.

На початку засідання міський голова С.А. Супрун вручив Кубок і нагородив переможців І міської Спартакіади, що цьогоріч проводилась серед трудових колективів Комсомольська. Так, І місце посіла команда підприємтсва ВАТ «Полтавський ГЗК», ІІ місце — об'єднана команда «Освіта-спорт», а ІІІ місце — спортсмени з Управління житлово-комунального господарства.

На сесії депутати міської ради затвердили звіт про виконання міського бюджету за 9 місяців 2009 року. За цей період перевищення доходів над видатками по загальному фонду склав 4 719 195,73 грн., по спеціальному фонду 4 908 698,07 грн.

Рішенням «Про внесення змін до показників міського бюджету на 2009рік» збільшено видатки спеціального фонду (за рахунок пересування коштів по благоустрою) на суму 49 000 грн. із загального фонду міського бюджету розвитку на експертне обстеження ліфтів та позачерговий технічний огляд для розробки проектів модернізації ліфтів і продовження терміну їх експлуатації. Також за поданням листів головних розпорядників коштів внесено окремі зміни між функціональними і економічними кодами витрат.

«Про стан виконання міської програми пошуку, навчання та підтримки обдарованої молоді на 2004-2012 роки». Ця Програма передбачає стимулювання педагогічних працівників та учнів — переможців олімпіад з базових дисциплін, конкурсу-захисту Малої академії наук України та просвітницьких конкурсів різних рівнів. За інформацією начальника міського відділу освіти І.В. Шошиної, як результат стимулювання, зростає кількість переможців обласних олімпіад.

Сьогодні у Комсомольську функціонують 8 закладів із профільним навчанням. Визначною освітньою подією стало проведення у м. Комсомольську на базі НВК ім. Л.І. Бугаєвської у 2007році фінального етапу Всеукраїнського турніру юних географів. Та незважаючи на досягнуті у попередні роки позитивні результати реалізації цієї міської програми, залишається багато питань щодо забезпечення повноцінного розвитку дітей та молоді, які потребують вирішення як на державному, так і на муніципальному рівнях, - зазначено в інформації. Начальник міського відділу освіти І.В. Шошина повідомила присутнім, що рейтинг Комсомольська відносно кількості переможців обласних предметних олімпіад є високим вже кілька років поспіль — традиційно наше місто посідає у ньому І місце. Ірина Володимирівна від імені освітянської громади висловила щиру вдячність за стимулювання педагогічних працівників, і озвучила побажання оновити матеріально-технічну базу освітніх закладів, поповнити класи комп'ютерною технікою.

Велика робота по виконанню Комплексної програми «Соціальна робота із сім'ями, дітьми та молоддю» проводиться міським Центром соціальних служб для сім'ї, дітей і молоді. Про це на сесії міської ради доповідала директор Центру О.О. Запсельська. За її словами, основою даної програми є 5 напрямків:

  1. підвищення якості та доступності професійних послуг для сім'ї, дітей та молоді безпосередньо у територіальних громадах;

  2. забезпечення раннього виявлення, обліку та здійснення соціальної роботи різними категоріями сімей/осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах;

  3. забезпечення підготовки до самостійного життя, соціальної адаптації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування — учнів старших класів та випускників інтернатних закладів;

  4. сприяння розвитку та функціонуванню сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

  5. розвиток та підтримка волонтерського руху.

Депутати міської ради прийняли до відома інформацію Запсельської О.О. і доручили директору ЦСССДМ розробити та подати на розгляд чеогової сесії міської ради проект нової програми щодо соціальної роботи з сім'ями, дітьми та молоддю на період до 2014 року.

Директор телерадіокомпанії “ГОК” В.П. Богодист звернувся до депутатського корпусу з проханням підтримати його звернення до Національної Ради з питань телебачення і радіомовлення щодо надання можливості мешканцям мікрорайонів приватної забудови отримувати інформацію через ТРК “ГОК”. “До території Комсомольської міської ради належать мікрорайони Піддубне, Низи, Золотнище, де відсутня кабельна мережа, а, відтак, не транслюється телеканал «ГОК», тому що він є кабельним (має Ліцензію Національної Ради України № 0042-м від 16.07.1998 року). Мешканці цих населених пунктів залишаються без інформаційного забезпечення про життєдіяльність територіальної громади, підпорядкованої Комсомольській міській раді. Цю проблему можна вирішити за умови отримання ТОВ «ТРК «ГОК» ліцензії на ефірне мовлення. Конкурс по отриманню ліцензії на право такого мовлення з використанням 56 ТВК в м. Комсомольську Полтавської області оголошено на підставі рішення № 1945 від 30.09.2009 року Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення”, - розповів Володимир Петрович, і зазначив: існує ще одна проблема - телеканал «ГОК» ТОВ «Телерадіокомпанія «ГОК» є кабельним, і не входить до універсальної програмної послуги на підставі статей 1 та 39 Закону України «Про телебачення та радіомовлення». Зі звернень представників громади м. Комсомольська до міського голови з’ясовано: значна кількість мешканців міста приймає лише ті канали, які включені до переліку, що становить універсальну послугу. Вони не мають доступу до місцевого інформаційного мовлення і вважають, що таким чином порушене їхнє право на отримання загальнодоступної інформації про життя рідного міста. На думку директора ТРК “ГОК” В.П. Богодиста, “розумне поєднання місцевого, обласного інформаційного матеріалу із загальнодержавним сприяє усвідомленню і позитивному сприйманню цілісної картини щодо діяльності всіх органів влади України в цілому”.

Депутати міської ради підтримали текст звернення до Нацради, у якому просили відстояти права громади шляхом сприяння позитивному вирішенню питання щодо отримання ліцензії на ефірне мовлення для ТОВ «Телерадіокомпанія «ГОК».

У РІЗНОМУ депутати заслухали інформацію головного лікаря МЦ “ПМСД” А.В. Ковпак щодо стану виконання міської програми профілактики і боротьби з бронхолегеневими захворюваннями у м. Комсомольську.

Міський голова С.А. Супрун вніс пропозицію записати до протоколу таке: при формуванні міського бюджету на 2010р. закласти необхідні кошти на реалізацію цієї програми.

Жваву дискусію серед депутатів викликало обговорення питання щодо погодження законопроекту про Великий державний герб (проект запропоновано для розгляду Верховною Радою України народними депутатами О. Білозір, Г. Герман та К. Ващук ). Депутати внесли свої пропозиції до ескізного проекту Великого державного герба.

На сесії також виступили секретар міської ради Н.Р. Карпець, депутати Станицька В.М. та Козиренко А.Ю.