Питання зниження споживання теплової енергії в житловому фонді міста

15.12.2015, 11:22

10 грудня в малій залі виконкому Комсомольської міської ради відбулася зустріч міського голови Дмитра Бикова, секретаря Комсомольської міської ради Сергія Дороти, першого заступника міського голови Олександра Чуприни, керуючого справами виконкому Світлани Калашнік, директора ДЖКГ Петра Василюка, директора КВП «Комсомольськтеплоенерго» Миколи Лихожона, голів ОСББ міста, спеціалістів ДЖКГ із представниками ТОВ «Данфосс» і ПП «Гранд Клімат».


Андрій Ільченко, спеціаліст з розвитку проектів «Термомодернізація в житловому секторі. Східний регіон» ТОВ «Данфосс», презентував енергозберігаючі заходи в житловому будинку, які допомагають зекономити теплову енергію і підвищити якість надання послуг теплопостачання та гарячого водопостачання. Досягти цього можна шляхом встановлення в будинку індивідуальних теплових пунктів, які забезпечать рівномірний розподіл тепла між усіма квартирами та регулювання відповідно до погодних умов. Андрій Ільченко зупинився на основних етапах термомодернізації. Наголосив, що модернізація теплового пункту, включаючи регулювання за погодними умовами і насосну циркуляцію, забезпечить економію теплової енергії до 30 %; модернізація внутрішньої системи центрального опалення – установка автоматичних балансувальних клапанів на стояках – забезпечить економію теплової енергії до 10 %; модернізація системи опалення у квартирі – встановлення радіаторних терморегуляторів на кожному радіаторі – до 20 %; утеплення огороджувальних будівельних конструкцій (стін, даху, суміщеного покриття, перекриття над підвалом) забезпечить зменшення витрат тепла до 45%; заміна вікон на герметичні, з кращим опором теплопередачі R – зменшення витрат тепла до 25-47%.


Спеціаліст ПП «Гранд Клімат» Олександр Серебряков ознайомив із обладнанням, яке дає можливість обліку теплової енергії по окремих квартирах будинків. Його встановлення сприятиме зацікавленості кожного жителя будинку до впровадження енергозберігаючих заходів у своїй квартирі з можливістю самооцінки кінцевого результату й отримання фінансової вигоди від економії енергоресурсів.